YouTube Bu Sefer Bir Hata İle Gündeme Geldi

Sunduğu yeni özellikler peş peşe haber olan YouTube bu sefer bir hata ile gündeme geliyor. YouTube kullanıcılarının abone sayıları konusunda zaman zaman bazı problemler yaşadığı biliniyor. Daha önce bazı hatalar sebebiyle kanalların abonelerinin bir kısmının kaybolduğu görülmüştü. Bu sefer ortaya çıkan sorunla birlikte ise abonelikten çıkış sayıları mevcut sayıdan daha yüksek görünüyor. Bu sorun hem popüler hem de yeni yeni gelişen kanallar için büyük bir problem arz ediyor çünkü abone sayılarında büyük bir düşüş görülüyor.

4chan sitesi ve kullanıcıları internet üzerinde mevcut olan her türlü konuya bir şekilde hakimiyetiyle biliniyor. Kullanıcılar YouTube’un yeni bir hatasını keşfetmiş durumda. YouTube’un bu probleminde, bir kanalın aboneliğinden çıkıldığı zaman eksilen kullanıcı sayı 1 yerine 2 olarak belirtiliyordu. Bu da bir kanala peş peşe abone olup sonrasında abonelikten çıkıldığında kanalın abone sayısının çok yüksek bir düşüş yaşamasına neden oldu. Hatta bunu fırsat bilen 4chan kullanıcıları bazı kanallara saldırılarda bulundu.

Fazladan Abone Kaybı Yaşanmadı

Bu durumu hemen fark eden YouTube, Twitter üzerinden açıklama yaparak YouTuber‘ları bir nebze de olsa rahatlattı. Teknik bir sorun nedeniyle böyle bir sorun yaşandığı belirtilirken bunun tamamen giderildiği de duyuruldu. YouTube sorunun abone sayacında gerçekleştiğini hiçbir kanalın fazladan abone kaybetmediğini sadece bu şekilde gözüktüğünü belirtti.

Popüler Haberler

İlgili Haberler