YouTube Ön İzleme Özelliği İle Gündemde

Google tarafından satın alındıktan sonra çok kısa bir süre içerisinde video görüntüleme platformları arasında ilk sırayı almayı başaran YouTube, elde ettiği bu başarıyla beraber kullanıcılar için de video paylaşım dönemini başlatmıştı. Hemen herkesin kendisine ait bir video kanalı kurmasın izin veren YouTube, bunun dışında kullanıcılara reklam yayınlama imkanı da vererek kullanıcıların para kazanmalarını da sağlayınca bu alanda tek merkezlerden biri haline geldi. Tüm bu yönleri ile video paylaşımı konusunda ilk sıraya yerleşmeyi başaran YouTube, bu başarısını devam ettirmek ve benzeri rakip uygulamaları da geride bırakmak için yeni güncellemelerde yayınlamaya başladı.

Yeni Özellikler Geliyor

Bu noktada YouTube yayınladığı güncellemeler ile beraber artık kullanıcılara yeni özelliklerde sunmaya başladı. YouTube tarafından kullanıcılara sunulan birçok yeni özellik olmasına rağmen dev medya uygulaması güncellemelerine de devam ediyor. Zira Google tarafından gelen son bilgilere bakılacak olursa YouTube için şimdilerde de yeni bir güncelleme daha hazırlanıyor. Söz konusu güncelleme ise aslında YouTube işleyişini baştan aşağı değiştirecek türden. Zira gelen güncellemeyle beraber YouTube artık videolar için ön izleme desteği sunacak. Böylelikle kullanıcılar videoların üzerinde geldikleri zaman doğrudan videoların kısa bir ön izlemesini görüntüleyebilecek. Yeni özellikle beraber tüm videolarda yeni sisteme dahil edilecek.

Mobil Platformlar İçinde Gelecek

Yeni gelecek olan ön izleme güncellemesiyle beraber YouTube sistemi de değişecek. Zira artık videoların ön izlemelerinin de gösterilecek olması hem kullanıcılara ekstra bir özellik sağlamış olacak hem de yeni güncelleme data kullanımını da arttıracak. Yani artık YouTube daha fazla internet harcayacak da diyebiliriz. Tüm bunlarla beraber YouTube’un yeni güncellemeyi de test etmeye başladığı da belirtiliyor. Zira yeni güncellemenin de detaylarının tüm bu testlerinden sonra kullanıcılarla paylaşılması bekleniyor. Google’ın güncellemenin ne zaman yayınlanacağı konusunda ise henüz bir net tarih vermediğini de belirtelim. Bununla beraber özelliğin mobil platformlar için de gerçeli olacağı düşünülüyor. Tabi sistemin mobil alanda biraz daha farklı bir kullanımı olacağını da belirtelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler