YouTube Kotanızı Hızla Harcayabilir

Video paylaşım sitesi YouTube günümüzde özellikle ülkemizde müzik dinlemek için tercih ediliyor. YouTube üzerinde milyonlarca şarkı ve müzik bulabilmek mümkün.

YouTube üzerinden müzik dinlemek kullanıcılar için bazı dezavantajları da beraberinde getiriyor. İlk olarak, tek bir resimden ibaret olan videoların normal videolardan bir farkı olmadığını belirtmekte fayda var. Yani müzik severler, YouTube aracılığıyla müzik dinleyerek kotalarını veya başka bir deyişle 2019’da kaldırılacak olan adil kullanım kotalarını hızla harcamış oluyor.

YouTube’un müzik dinleme kalitesi ile birlikte gelen sorunlar da mevcut. Öncelikle YouTube ses kalitesi olarak gerçek müzik akış programlarının seviyesine erişemiyor. Ayrıca mobil cihazlardan müzik dinlerken video haricinde başka bir ekran kullanmak da mümkün olmuyor doğal olarak kullanıcılar müzik dinlerken telefonlarında başka bir işlem yapamıyorlar.

Müzikler MP3 Formatına Dönüştürülebilir

Bunlara rağmen YouTube aracılığıyla müzik dinlemekten vazgeçmeyen kullanıcılar bulunuyor. Teknoloji dünyası bu kullanıcıların veri kullanımını azaltması için müziklerin MP3 olarak indirilmesini öneriyor.

Bu kolay işlemi gerçekleştirerek müziklerinizi MP3 olarak indirmek için YouTube MP3, Listen to YouTube veya Vid to Mp3 gibi siteleri kullanmak mümkün. MP3 olarak dinlemek istediğiniz müziğin linkini bu sitelerden birine yapıştırdıktan sonra videoyu MP3 formatına çevirmeniz için yönlendirileceksiniz. Dönüştürme işlemi tamamlandıktan sonra müziğinizi indirip rahatlıkla dinleyebilirsiniz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler