YouTube Güncellemesi Yayınlanmaya Başladı

Gerek web servisleri üzerinden gerekse de akıllı telefonlar üzerinde en çok kullanılan video paylaşım platformları arasında YouTube ilk sırada yer alıyor. Özellikle son dönemde video paylaşım platformları arasında en çok kullanılan uygulamalardan biri olarak bilinen YouTube, artık bu alanda liderliği de eline almış durumda. Kullanıcılara hem canlı yayın yapma hem de video paylaşma gibi ayrıcalıklar sunan YouTube uygulaması tüm bunlarla beraber son dönemde yeni güncellemelerde almaya başladı. Yeni gelen güncellemelerle beraber çok daha işlevsel hale gelen YouTube geçtiğimiz günlerde de yeni bir güncelleme daha yayınlayacağını da açıklamıştı.

Tüm Platformlar İçin Geçerli Olacak

Bu noktada yeni güncelleme ile beraber değişecek olan özelliklerde ortaya çıkmaya başladı. Öncelikle söz konusu güncellemenin hangi platformalar için yayınlandığı da açıklanmıştı. Yapılan açıklama ile beraber söz konusu güncellemenin başta mobil ve akıllı televizyonlar için yayınlanacağı da açıklamıştı. Yapılan açıklama ile beraber söz konusu güncellemenin uygulamaya yeni kategoriler ekleyeceği de öğrenildi. Bununla beraber söz konusu güncellemenin YouTube ara yüzünü değiştireceği de açıklandı. Yeni açıklanan bilgilerle beraber YouTube’un artık üst kısımda 14 kategori göstereceği de belirtiliyor. Bununla beraber videolara da doğrudan erişim sağlanabilecek. Ayrıca kullanıcılar doğrudan üst bölümden kategori seçim de yapabilecekler.

İlk Olarak Amerika İçin Yayınlandı

Yeni güncellemenin ise yavaş yavaş yayınına başlandı. Özellikle akıllı televizyonlarda yer alan YouTube uygulamasını çok daha kullanışlı hale getirecek olan güncellemenin denemelerinin de başladığı da belirtildi. Denemelerin dışında ise YouTube tarafından güncelleme içinde ilk yayınlamalarda yapılmaya başlandı. İlk olarak yeni güncellemenin Amerika bölgesi için yayınlandığı da açıklandı. Bundan sonraki güncellemeler için ise kısa süre içerisinde YouTube tarafından bir güncelleme yayınlanacağı da ortaya çıktı. Yeni güncellemenin yayınlanacağı tarih için şuan net bir bilgi verilmedi. Fakat YouTube tarafından ilk gelen bilgilere bakacak olursak denemelerin hatta beta sürümün Amerika’da yayınlanmasının hemen ardından güncellemenin dünya genelinde de yayınlanması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler