YouTube Geçilemeyen Reklamlar Konusunda Önemli Bir Adım Attı

Günümüzde YouTube reklamları en beklemediğimiz zamanlarda hepimizin karşısına çıkıyor. Üstelik bu reklamları kolaylıkla geçebilmek de mümkün değil. Bazı kısa reklamları geçmek için beş saniye beklememiz gerekiyor. Karşımıza beş saniyede geçilebilir reklamlar çıktığında kendimizi şanslı hissediyoruz çünkü reklamların süresi uzadıkça videoya geçme süremiz de bir o kadar uzuyor. Üstelik bazen videoya geçebilmek için reklamların tamamını izlememiz gerekiyor. YouTube üzerinden pek çok video izlediğimizi göz önünde bulunduracak olursak bu reklam videoları oldukça sinir bozucu bir hal alıyor. YouTube ise sonunda çok geniş bir kitlenin canını sıkan reklamlar konusunda adım atmaya hazırlanıyor.

Google sözcüsü tarafından yapılan açıklamaya göre 30 saniye boyunca geçilemeyen reklam dönemi 2018 yılında son bulacak. Bu reklamların yerine ise hem izleyicileri hem de reklam verenleri mutlu edecek reklam yöntemlerinin geliştirileceği belirtiliyor.

Geçilemeyen Reklamların Süresi Kısalacak

30 saniyelik reklamların sona erecek olması geçilemeyen reklamların tamamen kaldırılacağı anlamına gelmiyor. YouTube’da 20 ve 15 saniyelik geçilemeyen reklamlar yer almaya devam edecek. Ayrıca beş saniyede geçilebilen reklamların yerini ise altı saniyelik geçilemeyen reklamların alabileceği ifade ediliyor. YouTube’un 30 saniyelik videolardan vazgeçmesi sevindirici bir gelişme olsa da geçilemeyen reklamlar halen can sıkıcı bir durum olarak kabul ediliyor. YouTube’un gündeminde ise bu reklamları tamamen kaldırmak gibi bir düşünce bulunmuyor. Son olarak uzun videolar izlerken karşımıza çıkan reklamların da kaldırılmadığını hatırlatmakta fayda var.

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler