Yeni YouTube Güncellemesi Ne Gibi Değişiklikler Getirdi?

Sosyal medya uygulamaları arasında video platformu denildiğinde akla ilk olarak Google’ın çatısı altında çalışan YouTube geliyor. Kısa süre içerisinde diğer tüm sosyal medya uygulamalarının önüne geçerek video paylaşım platformunda liderliği eline alan uygulama sadece bilgisayarlar üzerinden değil akıllı telefonlar üzerinden de epey kullanılmaya başlanan uygulama Google tarafından sürekli olarak da güncellenmekte.

Söz konusu uygulamanın sürekli olarak yeni güncelleme almasına rağmen hala eksikleri de yok değil. Tüm bu eksiklikleri gidermek için ise Google sürekli olarak da güncellemeler yapmaya devam ediyor. Gelen son güncelleme ise uygulamada birçok noktayı değiştirmekte.

YouTube Yeni Video Sistemi

Yayınlanan son güncelleme ile beraber YouTube’a uzun süredir beklenen video oynatma özellikleri dahil edildi. Bu sayede artık mobil platformlarda YouTube kullanan kullanıcılar videoları kolaylıkla 10 saniye geriye 10 saniye ileriye alabiliyor. Söz konusu özelliğin akıllı telefonlarda video kontrollerini daha da kolaylaştırmak için yayınlandığı da belirtiliyor.

YouTube Güncellemesi

Söz konusu özelliğin nasıl kullanılacağı konusunda ise yine Google tarafından yapılmış olan açıklamalar bulunuyor. Özelliği kullanabilmek için yapmanız gereken oldukça basit bir işlem. YouTube üzerinden video açtıktan sonra yeni güncelleme özelliğini kullanabilmeniz için videonun sağına ya da soluna iki kez tıklamanız yeterli oluyor. Bu sayede videoyu 10 saniye olarak ileri ve geriye alabiliyorsunuz. Söz konusu özelliğin ne kadar beğeni toplayacağı ise merak konusu oldu.

Yeni Güncellemeler Gelir Mi?

Bunun dışında yayınlanan son güncellemeden sonrada Google’ın video paylaşım platformu için yeni güncellemeler de yayınlayacağı ortaya çıktı. Bundan sonraki güncellemelerde ne gibi değişiklikler göreceğiz ne gibi farklılıklar gündeme gelecek bilinmez ama YouTube için yayınlanacak olan yeni seri güncellemelerin özellikle mobil versiyonlar için geçerli olacak olan güncellemeler olarak dikkat çekecek gibi.

Yayınlanan son güncellemelerden sonra yeni özelliği kullanabilmek için ise yapmanız gereken tek işlem resmi uygulama mağazası üzerinden uygulamayı güncellemek. Bu işlemden sonra yeni özellikte kullanılabilir hale gelecektir. Eğer otomatik güncelleme seçeneğini açık hale getirdiyseniz bu durumda da yeni YouTube güncellemesi kısa süre içerisinde kolaylıkla güncellemenin yüklendiğini de belirtelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler