Yeni Apple TV 4K Çözünürlüklü Olacak

Apple, merakla beklenen iPhone 8 ve yeni iPad modeli için çalışmalarını sürdürürken bir yandan da Apple TV’yi geliştirmeyi hedefliyor. Yeni Apple TV hakkında geçtiğimiz yıldan beri pek çok iddia ortaya atılırken son gelen bilgiler herkesi heyecanlandırdı. Bloomberg tarafından paylaşılan bilgilere göre 4K çözünürlüklü yeni Apple TV test aşamasında.

4K çözünürlüğün yanında yeni Apple TV’de son zamanlarda üst seviye televizyonların sunmaya başladığı HDR özelliği de yer alacak. Geliştirilecek olan HDR teknolojisi ile beşinci nesil Apple TV’de kullanıcılara parlak ve zengin renkler ile oldukça gerçekçi bir deneyim sunulacak. HDR teknolojisi çok geniş bir renk aralığı ve doygunluğu sunma yeteneğine sahip. Ayrıca HDR özelliği orijinal siyah ve koyu renklerin de daha başarılı bir şekilde gözükmesini sağlıyor.

Bayrak Değişimi İle Apple TV’de Devrimsel Yenilikler Bekleniyor

Kısa bir süre önce Amazon’un önemli isimlerinden Timothy Twerdahl’ın Apple TV’nin başına geçtiğini sizlere duyurmuştuk. Amazon Fire TV’nin başarısında önemli bir payı bulunan ismin Apple TV için de devrimsel yenilikler getirmesi bekleniyor. Gelen iddiaları bu bayrak değişikliği ile birlikte değerlendirdiğimiz zaman 4K çözünürlüklü ve HDR özellikli yeni Apple TV için ihtimaller güçleniyor. Beşinci nesil yeni Apple TV’nin bu yılın sonuna doğru tanıtılması beklense de henüz tarih konusunda net bir bilgi yok.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler