Yeni Android Sürümü Hakkında İlk Detaylar

Yeni Android sürümünün yayınlanması için uzun bir süre beklememiz gerekse de bu sürümün beraberinde getirmesi beklenen bazı yeniliklerle ilgili iddialar gelmeye başladı. Gelecek büyük Android güncellemesinin tahmini süresi 4 ay olarak bildiriliyor. Sürüm numarasının 8 olması beklenen yeni Android sürümünün “O” harfiyle başlayan bir isme sahip olacağı iddia ediliyor.  Bu sebeple güncelleme teknoloji dünyasında Android O adıyla anılmaya başlandı.

Detaylı bilgileri için biraz daha beklememiz gereken Android O hakkında çok kısıtlı bilgiler mevcut. Bunlar da üç başlık altında belirtiliyor:

Tema Motoru

Yeni güncelleme, yeni temalar aracılığıyla mobil cihazların ayarlar menüsünde yer alan Android’in ara yüz renklerinde yenilikler sunacak. Ayrıca kullanıcıların mevcut uygulamalarında da bir takım tasarım değişiklikleriyle karşılaşabileceği belirtiliyor.

Donanım Yönetimi

Donanım yönetimini bir örnekle açıklamak gerekirse bu konudaki en iyi örnek Apple olacaktır. Apple, iPhone cihazlarında yazılım ve donanımı başarılı bir şekilde kombine ederek performans açısından Android’i geride bırakmayı başardı. Yeni gelecek güncelleme Android O ile birlikte, donanım ve yazılım optimizasyonunun çok daha iyi bir seviyeye ulaşması bekleniyor.

Gelişmiş Sanal Gerçeklik Desteği

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz sanal gerçeklik uygulamaları hala bir takım iyileştirmelere gereksinim duyuyor. Android’in yeni güncellemesiyle birlikte daha başarılı bir şekilde çalışacak sanal gerçeklik asistanı sunması bekleniyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler