Yahoo Satışa Mı Çıkacak?

İnternet dünyasında hemen her yeni gün yeni bir gelişme daha yaşanıyor. Google’ın liderliği elinde bulundurmayı başardığı sektörde son dönemde büyük bir hareketlenme olduğunu da söylemek gerekiyor. Sadece Google değil bir dönem Google’a rakip olarak gösterilen birçok firmada artık sistemlerini daha da geliştirmeye başladı. Google dışında çalışan Mozilla, Opera gibi birçok internet devi de sektörde büyük bir gelişim içerisine girdi. Sektörde birçok firmanın girdiği yükselişle beraber bazı firmalarında kötü bir gidişat içerisine girdiğini de söyleyebiliriz. Bu firmalardan birisi de Yahoo oldu. Yayınlandığı andan itibaren sürekli olarak bir iniş bir çıkış gösteren internet devi Yahoo, son dönemde bir hayli düşüş yaşamaya başlamıştı.

Daha Öncede Satıldığı İddia Edilmişti

Arama motorları sektörün bir hayli gerisinde kalmasına karşılık artık internet kullanıcıları tarafından da kabul görmeyen bir uygulama olarak adlandırılan Yahoo, son dönemde bir hayli kan kaybetti. Yaşadığı bu çöküş nedeniyle geçtiğimiz aylarda Yahoo ile ilgili olarak yeni detaylarda paylaşılmıştı. Yapılan paylaşımlarla beraber Yahoo’nun artık satışının yapılacağı iddia edilmişti. Yine iddialara göre Yahoo’nun Microsoft’a satılacağı iddia edilmişti. Fakat dev firma tüm bu iddiaları yalanlayan bir açıklama yayınlamıştı. Yaptığı açıklamada Yahoo satın alma işlemi olmayacağını belirtmişti.

Satış İddiaları Bir Kez Daha Gündemde

Bununla beraber Yahoo hakkında ortaya atılan iddialara her ne kadar geçtiğimiz dönemlerde son bulmuş olsa da yaşanan son gelişmeler sonrasında iddialar bir kez daha gündeme geldi. Bu kez de Yahoo’nun satılacağı iddiaları gündem oldu. Ortaya atılan iddialara göre Yahoo’nun bu kez de Amerika’da varlığını sürdüren bir operatör şirketine satılacağı belirtildi. Verizon adı verilen bir şirkete satılacağı iddia edilen Yahoo’nun bu satıştan ise 5 milyar dolar kazanacağı belirtildi. 5 Milyar dolar karşılığında yapılacağı iddia edilen satış için şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmış değil. Fakat kötü gidişatı nedeniyle artık Yahoo’nun da direnmekten vazgeçeceği ve satışın gerçekleşeceği yönünde iddialar daha ağır basıyor. Tabi bunu ilerleyen zamanlarda görebileceğiz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler