Xperia Z5 Nougat İçin Yeni Güncelleme Açıklaması

Sony Xperia Z5 serisi akıllı telefonları için yeni bazı güncelleme açıklamaları yapmıştı.  Sony tarafından yapılan açıklama ile beraber söz konusu yeni güncellemelerin durdurulduğu belirtilmişti. Söz konusu güncelleme sorunu sonrasında Xperia Z5 Nougat serisi için artık bir süre daha yeni güncelleme yayınlama süresinin uzayacağı da belirtilmişti.

Sony Xperia serisi için aslında çok hızlı bir şekilde yeni güncellemeler yayınlamaya başlamıştı. Hatta bu yönü ile beraber markanın Google’a bile rakip olarak gösterildiğini de biliyoruz. Fakat tüm bunlara rağmen söz konusu güncellemelerin durdurulduğunun açıklanmasının ardından acaba bir sorun mu var soruları akla gelmişti.

Xperia Z5 Nougat Yine Uyum Sorunu Yaşadı

Aslında her ne kadar güncellemeleri ekran yayınlıyor olsa da yeni güncellemelerin durdurulduğunun açıklanmasının ardından ise yine aynı sebep çıkmıştı. Samsung, HTC gibi birçok markanın da yeni güncellemeleri durdurulmasının nedeni olarak gösterilen uyum sorununun yaşandığı bu nedenle yeni güncellemelerin durdurulduğu da netleşti. Tüm bu durumdan sonra yeni güncellemeler ne zaman verilecek derken beklenen haber ise gecikmeli olsa da sonunda geldi.

Xperia Z5 Nougat

Yapılan açıklama ile beraber Sony bir kez daha Xperia Z5 Nougat güncellemesini yayınlamaya devam ettiğini belirtti. Yeni güncellemenin çıkışı için ise yine bir süre beklemek gerekecek. Sony tarafından yapılan açıklamada da bu durum doğrulandı.

Xperia Z5 Nougat Gecikecek Mi?

Merak edilen sorulardan biri olan Xperia Z5 Nougat yine mi gecikecek sorununun cevabı da kısmen evet. Her ne kadar yeni güncellemeye tekrar yayına geçmiş olsa da Sony yine seri için güncellemeleri belli bölgelere göre yayınlamaya başladı. Yani anlık olarak herkes aynı güncellemeleri alamayacak. Bu durum nedeniyle de bir süre daha tüm güncellemelerin yayınlanması için kullanıcıların beklemesi gerekecek.

Konu hakkında yapılana açıklamada bekleme süresi için ise net bir tarih verilmiş değil. Fakat Sadece Xperia Z5 Nougat güncellemesi değil bunun dışında diğer serilerinde güncellemeleri için kısa bir süre daha beklemek gerektiğini belirtelim. Bakalım her seferinde yeni güncellemeler ve sürüm yükseltmeler için erken davranan markalardan biri olan Sony bu sene nasıl bir yol izleyecek.

Popüler Haberler

İlgili Haberler