Windows 10 Yeni Güncellemesiyle Problemleri Çözecek

Windows 10, eksikleri kapatmak ve kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak için yeni güncellemeler hazırlamaya devam ediyor. Son zamanlarda sıkça gündeme gelen son güncelleme ise şimdiye kadar açıklananlardan çok daha fazlasını vaat ediyor.

Bir süre önce oyun performansını arttıran güncellemesi ile Windows 10 yeniden dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Meraklılarını heyecanlandıran güncellemenin, Windows işletim sistemi kullanan bilgisayarları bir nevi oyu canavarına dönüştüreceği vaat edilmişti. Şimdi ise bu güncelleme ile pil kullanım süresini arttıran özelliklerin sunulacağı açıklandı. Güncellemeyi kullananlar en uzun pil ömrü ile en iyi performans aralığında kendilerine uygun olan düzeyi seçme şansına kavuşacaklar. Böylece artık Windows kullanıcıları pilden istedikleri performans düzeyini kendileri belirleyebilecek. Ayrıca güncelleme yeni e-kitap mağazası ve boş alan açmanın kolaylaştırılması gibi özellikleriyle de dikkat çekmeyi başarmıştı.

Yeni Özellikler Geliyor

Şimdiye kadar gelen bilgiler için buz dağının görünen kısmı demek yapılan son açıklama sayesinde mümkün. Güncellemeyle birlikte Microsoft Edge artık e-kitapları sesli okuyabilecek. Emojiler bu internet tarayıcısında tek renkte gözükürken artık sevdiğimiz hallerine kavuşacaklar. Windows, kullanıcı dostu gece modunu da kullanıma sunacak. Böylece geç saatlerde bilgisayar kullanırken göz yorulmalarından kurtulmak mümkün olacak. Ayrıca Windows Store’dan satın alınan uygulama ve oyunların indirilme süreci de yakından takip edilebilecek.

Tüm bu yeniliklere rağmen Windows 10 kullanıcılarının esas beklentisi hata düzeltmeleri konusunda olacak. Devamlı hata verip kapanan uygulamalardan ve ekran titremesinden şikayetçi olan kullanıcıların bu güncelleme ile problemlerden kurtulacakları iddia ediliyor. İddialar doğruysa Windows 10 yeni güncellemesiyle kullanıcıları tarafından oldukça sevilecek gibi duruyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler