Windows 10 Yeni Bir Sürümle Geliyor

Microsoft, Windows 10’un farklı bir sürümü üzerinde çalışmalar yapıyor. Insider kullanıcıları tarafından paylaşılan bilgilere Windows 10’un kodlarında Windows 10 Cloud adlı yeni bir sisteme rastlandı. Bu yeni sistem yepyeni bilgisayarların habercisi olabilir.

Paylaşılan bilgilere göre Cloud ismi burada hafiflik anlamında kullanıyor. Bu sistemin bulut depolama teknolojisiyle bir alakası olup olmadığı hakkında bilgi olmasa da bağlantılı olma ihtimali üzerinde duruluyor. Windows 10 Cloud, yalnızca Windows Store’daki Unified Windows Platform (UWP) uygulamalarını destekleyecek. Yeni sistemin basit uygulamaları tercih eden kullanıcılar için ideal olması bekleniyor.

Beraberinde Uygun Fiyatlı Cihazlar Getirecek

Yetenekleri kısıtlı olarak lanse edilen ve sadece Windows Store uygulamalarıyla yetinecek olan Windows 10 Cloud kullanıcıların ilgisini çekecek özelliklere de sahip. Kullanıcıları sevindirecek ilk haber bu yeni Windows 10 sürümüyle piyasaya sürülecek olan cihazların diğerlerine göre çok daha uygun fiyatlı olacağı iddiası oldu. Google Chrome OS işletim sistemine rakip olma hazırlığı içerisindeki Windows 10 Cloud’un özellikle eğitim alanında ilgi görmesi bekleniyor.

Konuyla ilgili Microsoft cephesinden resmi bir açıklama yapılmasa da gelen sızıntılar Windows 10 Cloud’u yüksek ihtimalle doğruluyor. Bu yeni platformun Microsoft’un servislerinin yayılmasına da büyük katkı sağlaması bekleniyor. Planlanan uygun fiyatlı bilgisayarlar sayesinde Cortana ve Bing gibi servislerin de yayılması amaçlanıyor. Yeni Windows 10 sürümünün birkaç ay içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler