Windows 10 Mobile Kullanım Oranları

Akıllı telefon pazarına Nokia’yı satın alarak giriş yapan Microsoft, her ne kadar sektöre iddialı bir giriş yapmış olsa da istediği başarıyı da bir türlü elde edememişti. Zira açıklanan ilk bilgilerle beraber bilgisayarlarda kullanılan işletim sistemi olan Windows işletim sisteminin akıllı telefonlarda da kullanılacağı açıklanmıştı. Yapılan ilk açıklama sonrasında Microsoft’un akıllı telefonlarında Windows kullanılacağının açıklaması beğeni toplamıştı. Kullanım oranlarını da bir hayli arttıracağı da düşünülen Microsoft’un tüm bu öngörülerden sonra neredeyse hiç başarı elde edemediğini de söylemek gerekiyor.

Uygulama Desteği Sorun Oldu

Microsoft’un yaptığı Windows 10 Mobile işletim sisteminin kullanımının ise bir hayli düşük olmasının nedeni olarak ise işletim sisteminin uygulama desteği vermemesi gösterilmişti. Beklenenin çok daha altında uygulama desteği vermesi ve bunun aynında sosyal medya uygulamalarına da destek vermemesi Microsoft’un yeni mobil işletim sisteminin kullanımını da bir hayli azaltmıştı. Her ne kadar uygulama desteği konusunda yavaş yavaş beklenen desteleri vermeye başlasa da Microsoft’un geriye düşmesine neden olan bu faktör hal oldukça etkili. Zira bir türlü Windows 10 Mobile işletim sisteminin beklenen ilgiyi görmediğini de belirtelim.

Son Kullanım Oranları Açıklandı

Bununla beraber Microsoft’un mobil işletim sistemi olarak bilinen işletim sisteminin kullanım oranları da açıklandı. Son açıklanan kullanım oraları da kafaları bir hayli karıştırdı. Zira son açıklanan kullanım oranlarına bakacak olursak Windows 10 Mobile kullanımı Microsoft ürünleri içerisinde %14’e yükseldi. Windows 8 mobile kullanımının bir hayli gerisinde olan rakamlar genel işletim sistemi kullanımı olarak bakıldığında ise sektör içerisinde sadece %2 gibi bir kısımda kullanılmaya başladı. Oldukça düşük kullanım oranı olan Windows 10 Mobile işletim sisteminin kullanım oranlarını yükseltmek içinse Microsoft tarafından atılacak olan adımlar merakla bekleniyor. Zira Microsoft’un bu konuda yeni bazı çalışmaları olduğu ve telefonlarının bu sayede satış oranlarının artacağı da düşünülüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler