Windows 10 Mobil İşletim Sistemi Ne Zaman Güncellenecek?

Windows 10 işletim sisteminin yıl dönümü güncellemesi almasının ardından akıllara Windows 10 mobil işletim sisteminin de yıl dönümü güncellemesi alıp almayacağı sorusunu getirdi. Konuya dair ortaya çıkan gelişmelerde Windows 10 mobil işletim sisteminin de yıl dönümü güncellemesinin alacağı ifade edilse de kullanıcıların güncelleme için bir süre daha beklemeleri gerekiyor.

Normal olarak yapılan planlamalara göre Windows 10 mobil işletim sistemi güncellemesinin dün itibariyle dağıtıma başlanması gerekiyordu. Fakat meydana gelen devasa problemlerden dolayı güncellemenin bir süre daha ertelendiği belirtildi. Henüz güncellemenin ertelenmesine sebep olan problemin ne olduğu ile ilgili de bir bilgi bulunmuyor.

Windows Phone Güncelleme Tarihi

Windows 10 mobil işletim sistemi yıl dönümü güncellemesinin 9 – 16 Ağustos 2016 tarihleri arasında hem SIM kilitsiz hem de operatör modellerine dağıtılacağının bilgisi verilmişti. Ortaya çıkan problemlerden dolayı ilk etapta farklı bir güncelleştirmenin gönderileceği ve yıl dönümü güncellemesinin ise erteleneceği ifade ediliyor.

Microsoft’un İçine Sinmiyor

Ortaya çıkan bazı sızıntı haberlerde yıl dönümü güncellemesinde belirli noktaların Microsoft’un içine sinmediği için çalışmaların yeniden başlatılmasından dolayı gecikmenin yaşandığı ifade edilse de Microsoft tarafından yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor.

Gecikmenin yaşanmasıyla birlikte çalışmaların tekrar başladığı belirtilmiş olup çalışmaların sona ermesinden sonra test sürecinin başlayacağı ve gerekli kontrollerinin tamamen yapıldıktan sonra son kullanıcılara gönderilmeye başlanacağı tahmin ediliyor. Tüm bu sürecin ne kadar süreceği konusunda ise net bir şey söylemek mümkün değildir.

Kümülatif Güncelleme Gönderilecek

Yıl dönümü güncellemesinin yerine şimdilik Windows 10 mobil işletim sistemi için kümülatif bir güncellemenin gönderileceği ifade ediliyor. Bu güncelleme kapsamında özellikle enerji tüketimi konusunun üzerinde durulacağı ve özellikle bekleme ve enerji tasarrufu modlarında yaşanan fazla enerji tüketiminin önüne geçileceği belirtiliyor. Bunun yanı sıra daha önce tespit edilen birkaç hatanın da geçici olarak gönderilecek olan güncelleme ile birlikte ortadan kaldırılabileceği düşünülüyor. Bu güncellemenin net olmamakla birlikte önümüzdeki hafta içerisinde Windows Phone kullanıcılarına gönderilmeye başlanacağı tahmin ediliyor. Güncellemenin boyutu ve tüm detayları hala gizliliğini korumaya devam ediyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler