Windows 10 Laptop Kameralarını Bozdu

Microsoft tarafından yayınlanan en başarılı işletim sistemi olarak gösterilen Windows 10 için artık bazı şeyler değişmeye başladı. İlk yayınlandığı an ücretsiz olduğunun açıklanmasının hemen ardından tüm dikkatleri bir anda üzerine çeken yeni işletim sistemi Windows 10, bu açıklamayla beraber tüm Windows 8 ve Windows 7 kullanıcılarına da ücretsiz olarak sunulmuştu. İşletim sisteminin ücretsiz olarak sunulması ve işletim sisteminin birçok yenilik getirmesiyle beraber bir anda Windows 10’a doğru bir yönelimde oldu. Zira sadece 1 yıl içerisinde Windows 10 kullanım oranlarının genel kullanımın neredeyse %20 seviyelerine geldiği de açıklandı. Elde edilen bu bilgilerden sonra ise sonunda bir sene sonra Windows 10 ücretli hale geldi.

Son Büyük Güncelleme

Bununla beraber Windows 10’un 1 seneyi doldurmasının hemen ardından uygulamanın ücretli hale getirilmesiyle beraber Microsoft yaptığı açıklamada son bir büyük güncelleme versiyon yayınını yapacaklarını da belirtti. Firma tarafından yapılan açıklamayla beraber Windows 10 için yeni bir güncelleme paketi kullanıcılara sunulmuştu. Yıl dönümü olarak adlandırılan ve Temmuz ayının sonlarından beri kullanıcılara verilmeye devam eden Windows 10 işletim sisteminin aldığı güncelleme konusunda da yeni detaylar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Zira artık güncelleştirmenin bazı sorunlar getirmeye başladığını da belirtelim.

Kameraları Bozdu

Windows 10 için sunulan yıl dönümü güncellemesiyle beraber bazı sorunlarda ortaya çıkmaya başladı. Özellikle kullanıcıların ardı ardına gönderdikleri mesajlara da bakacak olursak Windows 10’un son güncellemesiyle beraber laptop kullanıcılarının da kameraları bozulmaya başladı. Kamera yazılımında bozulmalara neden olan yeni güncellemenin hatasının da Microsoft tarafından da kabul edildiğini de belirtelim. Hata çözümü için kullanıcılara bazı yollar gösterilse de Microsoft yaptığı son açıklamada söz konusu sorunu yaşayan kullanıcılara çevrim içi destek sunacağını da belirtti. Sorunun neden kaynaklandığı ve sorunun çözümü için yeni bazı güncellemelerin verilip verilmeyeceği de merak konusu oldu. Microsoft’un bu konuda yapacağı yeni açıklamada merakla beklenmekte. Zira yıl dönümü güncellemesini henüz almamış olan kullanıcıların da olduğunu söylemek gerekiyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler