Windows 10 İçin Yeni Açık İddiası Gündem Oldu

İşletim sistemi teknolojileri arasında en çok kullanılan serilerden biri olduğunu bildiğimiz Windows işletim sistemi sürekli olarak yeni sürümlerle güncellenerek yeniden yayına alınıyor. Son olarak Windows 8 serisi ile yeni nesle geçtiği bilinen Windows’un geçtiğimiz yıl ise uzun süredir beklenen büyük güncellemesi Windows 10 yayınlanmıştı.

Yeni sürümün yayınlanması ile beraber kısa süre içerisinde istediği başarıyı yakalayan Microsoft Windows 10 işletim sitemi ile beraber beklentilerin üzerinde bir başarı da elde etmişti. Çok kısa bir süre içerisinde yükseltme programı da başlatan Microsoft bu seride özellikle ücretsiz geçiş izni vermesi ile beraber en çok kullanılan işletim sistemi için de Windows 10 serisini oluşturmuş oldu.

Windows 10 Ne Kadar Güvenli?

Şu an için Microsoft’un en çok kullanılan işletim sistem sistemi olarak öne çıkan Windows 10 işletim sisteminin bu kadar çok kullanılması ve bu kadar çok öne çıkması ise bazı soruları da akla getirmiyor değil. Akal ilk gelen soru ise işletim sisteminin ne kadar güvenli olduğu.

Windows 10

Aslında Microsoft bu konuda oldukça iddialı açıklamalar yapmış ve yeni işletim sisteminin epey güçlü olduğunu savunmuştu. Söz konusu işletim sistemi için ise tüm bu açıklamalardan sonra yeni bir açık olduğu ortaya çıktı.

Windows 10 Mavi Ekran Açığı

Bu noktada Microsoft’un yeni işletim sisteminde yeni bazı açıklar olduğu da ortaya çıktı. Sistem içerisinde yer alan açıklar sayesinde ise Windows işletim sisteminin cevap veremeyeceği işlemler yapılıyor. Uzak bağlantıdan açık nedeniyle gönderilen bilgileri karşılayamayan işletim sistemi ise mavi ekran sorunu ile karşılaşıyor. Açığa neden olan sorunun henüz ne olduğu bilinmiyor. Fakat eski işletim sistemi sürümlerini de yavaş yavaş etkilemeye başlayan açık için Microsoft’un kısa süre içerisinde bir açıklama yapması da bekleniyor.

Söz konusu sistem açığının giderilmesi için ise Microsoft’un yeni bir güncelleme yayınlaması da gündemde. Bakalım sistem güncellemesi yayınlandıktan sonra söz konusu güvenlik açıklarının önüne geçmek mümkün olacak mı? Yoksa Microsoft bu konuda beklentilerin aksine açık iddialarını kabul etmeyerek mi gündem olacak? Bunu bekleyip görmek gerekiyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler