Windows 10 İçin Power Slider Özelliği Geliyor

İşletim sistemi teknolojisinde son nokta teknolojilerden biri olarak değerlendirilen Windows 10 işletim sistemi Microsoft tarafından sürekli olarak güncellenmeye de başladı. Özellikle son dönemde ücretli versiyona geçiş yaptıktan sonra daha fazla güncelleme desteği de alan serinin sürekli olarak yeni eklentiler kazandığını da söylemek gerekiyor. Son olarak Windows 10 oyun modunu gördüğümüz yeni işletim sisteminde şimdilerde ise yepyeni bir teknoloji daha gündeme gelmeye başladı. Bu kez Windows 10 işletim sisteminin güncellemesinde ise yer alacak özelliğin Power Slider adı verilen özellik olacağı da açıklandı. Söz konusu özelliğin ise bilgisayarların güç yönetimi ile alakalı olduğunu da belirtelim.

Power Slider İle Ayarlanabilir Güç Modu

Bilindiği gibi özellikle laptop serisi bilgisayarlarda pil ve şarjlı kullanımda farklı güç dengesi için kullanılan modların artık daha kolay bir şekilde kullanılacağı ortaya çıktı. Eski seride sadece modlar arasında geçiş yapabiliyorken yeni seride ise modlar arasında geçiş bir yana dursun güç tasarruf modu ile yüksek performans modu arasında da seçimler yapılabileceği belirtiliyor.

Power Slider

Bu sayede bir yandan daha hassas güç ayarının yapılacağı belirtiliyor bir yandan da güç tasarrufu yüksek performans tasarrufu gibi kontrol elemanlarının daha kolay kullanacağını da söylemek gerekiyor. Sürekli modlar arasında geçiş yapabilmenize olanak sağlayacak olan yeni güç Power Slider güç şeridinin daha ne gibi detaylarının olacağı ise merak konusu.

Güncellemeler Devam Edecek Mi?

Bununla beraber söz konusu güncellemelerin devam edip etmeyeceği konusunda da Microsoft tarafından bir açıklama geldi. Power Slider özelliğinden sonrada yeni güncellemeler için çalışmaların devam edeceğini belirtilen yazılım devi Microsoft bundan sonraki yazılımlarında ne gibi ekstra özellikleri kullanıcılara sunacak merak konusu.

Henüz bu yönde yazılım devinin olumlu ya da olumsuz bir açıklaması yok. Yani Power Slider özelliğinden sonra çok daha başarılı yeni özellikler getiren güncelleştirmeler görebilmemizin mümkün olabileceği gibi bunun dışında sadece güvenlik güncelleştirmelerinin yer alacağı güncellemeler yayınlayacağı da düşünülüyor. Hangi güncellemeler gelecek? Güncellemelerde ne gibi değişiklikler getirecek? Bunu ancak Microsoft’un açıklamaları ile görebilmemiz mümkün olacak gibi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler