Windows 10 Güncel Kullanıcı Sayıları Açıklandı

Microsoft’un yazılım alanında ne kadar başarılı olduğu tartışılmaz. Her ne kadar dev firma sadece işletim sistemleri ve yazılımlarıyla anılmasa da bunun dışında son dönemde oyun konsollar ve akıllı telefonlarıyla gündeme gelse de aslında Microsoft’un amiral gemisinin daha uzun süre işletim sistemi Windows olacağını söylemek mümkün. Bu noktada da Microsoft da amiral gemisine verdiği önemi sürekli arttırıyor. Daha önce Windows 8 ile beraber yeni nesil işletim sistemine adım atan Microsoft bu alanda son olarak Windows 10 işletim sistemini yayınlamıştı. Windows 8’e göre çok daha başarılı bir işletim sistemi ortaya çıkaran Microsoft’un bu başarısı satış rakamlarına da yansıdı.

Haziran Ayı Kullanıcı Sayısının Zirve Yaptığı Ay Oldu

Microsoft’un son dönemeç olarak gösterdiği Haziran ayı sonrasında artık Windows 10 ücretli sürüme yükseltilecek. 1 sene boyunca ücretsiz olarak hemen her Windows kullanıcısının Windows 10 yükseltmesi yapmasıyla beraber Windows 10’a doğru bir yönelim olmaya başlamıştı. Bu durum ücretsiz versiyonunun bitimi ne bir ay kala açıklanan kullanım verilerine de doğrudan yansıdı. Zira açıklanan kullanım verilerine göre Windows 10’un şuan için 350 milyon kişi tarafından kullanıldığı açıklandı. Hatta son dönemde bu rakamında üzerine çıktıklarını açıklayan Microsoft, Haziran ayı içerisinde ise Windows 10 kullanıcı sayılarının %19 oranına ulaşmaya başardığını açıkladı.

Sektörün Yarısını Ele Geçirmeyi Başardı

Açıklanan kullanım verileriyle beraber Windows işletim sisteminin pazardaki payı da ortaya çıktı. Ortaya çıkan verilere göre işletim sisteminin kullanım miktarının sektörde lider olmasını sağladığını da belirtelim. Zira tüm Windows sürümleri hesaba katıldığı zaman Windows’un işletim sistemi alanında %80 gibi bir payı elinde bulundurduğunu da görmüş oluyoruz. Açık ara önde olan Windows işletim sisteminin bundan sonra alacağı güncellemeler de şimdiden konuşulmaya başladı. Şimdilerde Windows 10 için yeni güncellemeler ve çalışmalar düşünülüyor. Ağustos ayında gelecek olan büyük güncelleme ve artık Windows 10’un ücretli olacak olması şuan için elde edilen güncel bilgiler. Bunun dışında Microsoft’un daha başka ne gibi çalışmalarının olduğu net olarak bilinmiyor. Bundan sonra Windows 11 ya da Windows 12 sürümünü ne zaman göreceğimiz konusunda ise henüz bir açıklama yok.

Popüler Haberler

İlgili Haberler