Windows 10 Birinci Yılında Güncelleniyor

Geçtiğimiz sene kullanıma sunulan ve özellikle ücretsiz olması sebebiyle son derece büyük bir ilgi gören Windows 10 işletim sistemi birinci yılını doldururken güncellenmeye hazırlanıyor. Microsoft tarafından yapılan son açıklamalarla birlikte Windows 10 işletim sisteminin yıl dönümü güncellemesinin ne zaman yapılacağı açıklandı.

Windows 10 Redstone Güncellemesi

Windows 10’un en büyük güncellemeleri arasında yer aldığı ifade edilen Redstone güncellemesinin iki parça halinde kullanıcıları gönderildiği ortaya çıktı. Oldukça kapsamlı ve büyük bir güncelleme olacağı ifade edilen Windows 10 Redstone güncellemesinin birinci bölümü yıl başında kullanıcılarla paylaşılacak. İkinci bölüm güncelleme için henüz bir açıklama yapmanın erken olduğu ifade edilse de en erken gelecek yılın yaz aylarında yapılacağı tahmin ediliyor.

Yenilikler Gün Yüzüne Çıkıyor

Redstone ilk güncellemesinde Edge internet tarayıcısının bildirim göndermeye ve eklentileri kabul etmeye başlayacağı belirtiliyor. Ayrıca başlat menüsü içerisinde sol üst menü bölümünün de yenilikler arasında yer alacağı gün yüzüne çıktı.

Henüz yaygın olarak kullanılmasa da Windows 10 işletim sisteminin Redstone güncellemesinde ekran kalemi desteği de geliştirilmiş olacak. Güvenliğin de ne zamandan beri üst seviyelere çıkarılacağının altı çiziliyordu. Redstone güncellemesinde bu noktaya da parmak basıldığı görülüyor.

Yeni gelecek olan özellikle birlikte biyometrik kimlik doğrulamasının desteklediği sitelere Edge internet tarayıcısı kullanılarak giriş yapılabilecek.

Sadece biyometrik kimlik doğrulama konusunda değil Windows 10 işletim sisteminin Redstone güncellemesiyle birlikte hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılar için güvenlik standartlarının yükseltildiği dikkatlerden kaçmıyor.

Özellikle Edge internet tarayıcısı ve güvenlik konularında yeniliklerin yapılması beklenirken güncellemeyle birlikte gelecek olan tüm yeniliklerin ayrıntılarıyla önümüzdeki aylar içerisinde ortaya çıkacağı tahmin ediliyor.

Tüm bu yeniliklerle Microsoft tarafından eski sürüm Windows kullanıcılarının da Windows 10 işletim sistemine geçişlerinin sağlanması amaçlanıyor. Günümüzde birçok kişi Windows 10 işletim sistemini kullanırken öte yandan birçok kullanıcı tarafından da Windows 7 ve 8 işletim sistemlerinde kalma konusunda oldukça ısrarcı oldukları görülüyor.

Güncellemenin ardından yaklaşık 6 ay sonrasında da Redstone güncellemesinin ikinci versiyonun gönderileceği ortaya çıkan detaylar arasında yer alıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler