Windows 10 Anniversary Tarihi Kesinleşti

Microsoft son dönemde her ne kadar akıllı telefon teknolojilerine yönelmiş gibi gözükse de hala Microsoft’un amiral gemisinin Windows işletim sistemi olduğunu söyleyebiliriz. Sürekli Windows işletim sistemiz üzerinde çalışmalarına devam eden Microsoft son olarak Windows 10 işletim sistemiyle yeni nesle geçiş yapmıştı. Eski işletim sistemlerine göre çok daha başarılı bir kullanım deneyimi sunan yeni işletim sistemiyle beraber artık kullanıcıların bilgisayar ile daha fazla etkileşim halinde olması da sağlandı. Bununla beraber yeni işletim sistemiyle beraber artık akıllı telefon sistemlerindeki sisteme benzer bir sistem kullanıldığını da söylemek gerekiyor. Yani artık Windows 10 ile beraber kullanıcılar bilgisayarlarını tam olarak asistanları gibi kullanabiliyor. Tüm bu gelişmeleri kullanıcılara sunan Microsoft geçtiğimiz günlerde de ilk büyük güncellemesini yayınlayacağını duyurmuştu. Windows 10 Anniversary adı ile duyurulan yeni güncelleme sayesinde birçok özelliği değişecek olan Windows 10’un büyük güncellemesi için net tarihte açıklandı.

Windows 10 Anniversary 2 Ağustos İtibariyle İndirmeye Açılacak

Windows 10 Anniversary güncellemesi için bu döneme kadar birçok tarih tahminin de bulunulmuştu. Genel itibariyle yaz ayı içerisinde yayınlanması beklenen yeni güncelleme için sonunda beklenen süre açıklamasını da yaptı. Microsoft için bugün yapılan açıklamayla beraber yeni güncellemenin 2 Ağustos tarihinde kullanıcılara verileceği ve hemen her merkezden indirileceği açıklandı. Bu kez güncellemenin ise aynı anda tüm bölgeler için indirmeye açılacağının da bilgisi verildi. Verilen bu bilgiyle beraber güncellemenin ne derece değişiklikler barındıracağı da merak konusu oldu. Microsoft bu konuda da detaylı bir açıklama yaptı.

Windows 10 Anniversary Akıllı Telefonlara Bağlanacak

Açıklanan ilk bilgilere göre yeni güncellemeyle beraber gelecek olan en büyük yenilik akıllı telefon ve bilgisayar arasında bağlantı kurulacağı oldu. Henüz sadece Windows Phone akıllı telefonlarda mı yoksa tüm akıllı telefonlarda mı uygulanacağı bilinmese de yeni güncellemenin akıllı telefon ile bağlantı kurup telefonun şarj bilgisini ve benzeri bilgilerinin bildirim olarak kullanıcılara iletileceği belirtildi. Söz konusu yenilikle beraber nasıl bir kullanım ortamı oluşacağı henüz belli değil. Fakat Windows 10 Anniversary ile yeni işletim sisteminin çok daha başarılı olacağı kesin.

Popüler Haberler

İlgili Haberler