WhatsApp’ın Beklenen Güncellemesi Kullanıcılarla Buluştu

WhatsApp iOS uygulaması için 2.17.1 güncellemesini yayınladı. Üç yeni özelliği kullanıcıları ile buluşturan uygulamanın en beğenilen yönü ise bağlantı olmadan mesaj gönderebilme özelliği oldu. WhatsApp kullanıcıları bağlantıları olmadığı zamanlarda da mesajlarını karşı tarafa gönderebilecekler. Mesajlar telefon yeniden bağlandığında sırasıyla alıcıya iletilecek.

Güncellemede uygulamanın veri kullanım ekranı yeniden tasarlandı. Yeni tasarım ile kullanıcılar telefon depolamalarını daha rahat bir şekilde yönetebilecek. Artık WhatsApp kullanıcıları belirli bir sohbetteki mesajları kategorilere göre silebilecek. Örneğin dilediğiniz bir konuşmadan fotoğraflar gibi belirli bir mesaj tipini seçerek kolaylıkla temizleyebileceksiniz. Kullanıcılar bu işlemi Ayarlar – Veri ve Depolama kullanımı – Disk kullanımı menüsünden gerçekleştirebilecek.

Güncellemenin sunduğu bir diğer yenilik ise kullanıcılar tarafından uzun zamandır bekleniyordu. WhatsApp fotoğraf paylaşma işleminde tek seferde 10 fotoğraf seçebilme şansı sunuyordu. Güncelleme ile birlikte uygulama üzerinden tek seferde gönderilebilecek fotoğraf sayısı 30’a çıkarıldı.

 

YENİ ÖZELLİKLER DE GELECEK

WhatsApp bu güncelleme haricinde kullanıcılarına yeni özellikler de sunmak için çalışmalar yapıyor. Geçtiğimiz aylarda çıkan haberler uygulama üzerinden gönderilen mesajları iptal edebilme özelliğinin geleceğini iddia ediyordu. Bu özellik ile kullanıcılar yanlış kişilere gönderdikleri mesajları iptal etme şansı bulacak. Ayrıca, WhatsApp GIF paylaşımını kolaylaştıracak bir özellik üzerinde çalışmalar yapıyor. Her iki özelliğin de kullanıcılarla bu yıl içinde buluşması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler