WhatsApp’a GIF Oynatma Özelliği Geliyor

Dünyanın en çok kullanılan online mesajlaşma uygulaması Facebook bünyesine geçtiği günden beri sürekli olarak yeniliklerle gündeme geliyor.

Sosyal medya sitelerinin de etkisiyle birlikte son zamanlarda GIF paylaşımları oldukça büyük bir ilgi görüyor. Uzun bir süredir WhatsApp kullanıcıları tarafından uygulamaya GIF oynatma desteğinin gelmesi bekleniyordu. Ortaya çıkan son gelişmelerle birlikte WhatsApp beta sürümünde beklenilen GIF oynatma özelliğinin geldiğini gösteriyor.

Uygulama İçinde GIF Oynatma Özelliği

Bilindiği üzere uygulamanın mevcut sürümünde GIF’ler sadece link olarak gönderilebilmekte ve sadece tarayıcı üzerinden açılabilmektedir. Yeni özelliğin kullanıma sunulmasıyla birlikte kullanıcılar uygulamadan çıkmadan ve tarayıcıya ihtiyaç duymadan GIF’leri uygulama içerisinde oynatabilecekler.

Kısa bir süre içerisinde GIF desteğini getirecek güncellemenin sunulacağı tahmin edilse de henüz yeni güncellemenin ne zaman sunulacağı ile ilgili net bir tarih açıklanmadı.

WhatsApp Görüntülü Konuşma Özelliği Bekleniyor

Tüm bu WhatsApp yeniliklerinin ardından görüntülü konuşmanın da kısa bir süre içerisinde geleceği yapılan tahminler arasında yer alıyor. Uzun bir süredir WhatsApp görüntülü konuşma özelliği için çalışmaların devam ettiği bilinmektedir.

Popüler Haberler

İlgili Haberler