WhatsApp İçin Yeni Güncelleme Açıklaması

Anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde en yaygın olarak kullanılanlarından biri olan WhatsApp, kısa süre içerisinde Facebook desteği ile beraber adından sıkça söz ettirmeyi başarmış bir uygulama olarak karşımıza çıkmaya başladı. Özellikle arkasında Facebook gibi dev bir uygulamanın bulunması ile beraber biraz daha öne çıkmayı başaran uygulama son dönemde ise daha çok güncellemeleri ile beraber gündeme gelmeye başladı. Bu noktada öncelikle GIF özelliği desteği alan ardından da paylaşımlarda çıkarmalar gibi eklentiler alan sosyal medya uygulamasının şimdilerde ise yeni bir güncelleme üzerinde daha çalıştığı ortaya çıktı.

WhatsApp Mesajları Geri Çağırma Güncellemesi İle Geliyor

Ortaya çıkan haberlerle beraber WhatsApp için yeni bir güncelleme daha yayımlanacağı ortaya çıktı. Yapılan açıklamalara göre söz konusu güncelleme ise uzun süredir konuşulan ve uzun süredir ne çıkması beklenen yeni bir özellikle ilgili olacak. Facebook tarafından bu konuda yapılan açıklamaya göre artık yeni güncelleme sonrasında yanlışlıkla gönderilen mesajlara önlem alınabilecek. Şöyle ki mesajı gönderen kullanıcı eğer yanlışlıkla mesaj gönderdiyse ya da gönderilen mesaj yanlış kişiye gittiyse bu durumda mesajı gönderen kullanıcı mesajı silebilecek.

WhatsApp

Bunun dışında yapılan güncelleme açıklamasına göre sadece yanlış gönderilen mesajların silinmesi değil yanlış gönderilen mesajların sonradan düzenlenmesine de olanak sağlanabileceği belirtiliyor. Güncelleme ile beraber geleceği düşünülen bu iki özelliğin dışında WhatsApp için farklı bir güncelleme daha yayınlanacağı da belirtildi.

Yayınlanacak olan yeni güncelleme ile beraber uygulamaya ekleneceği iddia edilen bir diğer özelliğinde GPS konum özelliği olacağı da belirtildi. Bu özellik sayesinde de kullanıcıların arkadaşlarının nerede olduğunu görebileceği de diğer sosyal medya uygulamalarında gördüğümüz konum özelliğinin de bu sayede WhatsApp için de kullanılabilir olacağı düşünülüyor.

Yeni güncellemenin ne zaman yayınlanacağı hakkında ise henüz net bir tarih açıklaması da yapılmadı. Fakat Facebook’un sadece WhatsApp için de değil diğer uygulamaları için de yeni güncellemeler üzerinde çalıştığını düşünecek olursak WhatsApp güncellemesinin de çok fazla bekletilmeyeceğini de düşünebiliriz. Yine de bunun için uygulama yetkilileri tarafından yapılan açıklamaları beklemek gerekecek. Bunun dışında yeni güncelleme ile beraber daha ne gibi özellikler geleceği de merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler