WhatsApp Güncellemesi Emoji Severleri Mutlu Edecek

Son yıllarda sosyal medya üzerinde kullanmaktan bir türlü vazgeçemediğimiz, duygularımızı, düşüncelerimizi veya isteklerimizi göstermemizi sağlayan binlerce emoji mevcut. Üstelik bu kadar çok emoji bulunmasına rağmen sürekli de yenileri gelmeye devam ediyor. Whatsapp tarafından sunulacak son güncelleme ile birlikte pek çok yeni emoji de hayatımıza girecek.

WhatsApp , Android kullanıcıları için henüz  2.17.44 beta sürümünde olan yakın bir zamanda ise Google Play’de yayınlanacak olan güncellemesi için birçok yeni emoji geliştirdi. Unicode 9.0 ve Emoji 4.0 sayesinde sunulan bu emojiler şimdiden meraklılarını heyecanlandırdı. Endişenen iOS kullanıcıları için 10.2 güncellemesine sahip olanların bu emojilerden bazılarının kullanabildiklerini belirtelim. Ancak bu konuda Google geçtiğimiz yıl Unicode komitesine toplumsal cinsiyet eşitliği ve meslekler konusunda hususi bir çalışma yürütülmesi talebini iletmişti. Unicode komisyonu da bu çağrıya uyarak çalışmalarını sürdürdü.

Yeni emojileri merak edenler için bazılarını belirtmek gerekirse dans eden bir çocuk, bir avokado, bir palyaço, güzel bir kız, omuz silkme, mide bulantısı, pastırma ve viski kadehi ilk dikkat çekenler arasında yer alıyor. Tüm bu emojilere ve daha fazlasına Whatsapp’ın yeni güncellemesi ile birlikte kavuşmak mümkün olacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler