WhatsApp Artık Daha Güvenli Olacak

Anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde en çok kullanılan uygulamaların başında gelen WhatsApp son dönemlerde yeni bir güncelleme hareketi içerisine girdi. Genel olarak kullanıcıların verilerini ve mesajlaşmalarını korumak için güncellemeler yayınlayan WhatsApp bu noktada son olarak uçtan uca şifreleme yöntemlerini kullanıcılar ile buluşturmuştu. Son yaptığı güncelleme ile uçtan uca şifreleme sayesinde güvenliği oldukça yükselten WhatsApp artık kullanıcıların mesajlarını kendi sistemlerinde bile göremeyeceğini de açıklamıştı. Fakat bu güncelleme bile yeterli olmamış olacak ki WhatsApp bir güncelleme haberi daha verdi. Yeni güncellemede de hedef yine güvenlik olacak.

İki Aşamaları Kontrol Sistemi

Bu noktada WhatsApp tarafından güncelleme duyurusu yapılır yapılmaz güncellemeye ilişkin detaylarda ortaya çıkmaya başladı. Özellikle son dönemde kullanıcı hesaplarının hacklenmesi ve farklı kullanıcıların eline geçmesini engellemek isteyen WhatsApp bu güncellemede ikili kontrol sistemi uygulayacak. İkili kontrol sisteminde ise kullanıcılar gönderilen onay kodu sistemi değiştirilecek. Eskiden sadece kullanıcılar cep mesajı ile onay gönderilirken yeni sistemler beraber doğrudan cep mesajıyla değil bunun dışında e posta yoluyla da onay mesajı gönderilecek. Kullanıcılara gönderilen onay mesajı içinse tüm kullanıcıların ilk olarak mesajlarında ki güvenlik şifresini ardından ise e posta güvenlik sistemini girmesi istenecek.

Güncelleme Tüm Platformlar İçin Çok Kısa Süre İçerisinde Yayınlanacak

WhatsApp üyelerinin hesaplarını çok daha güvenli bir şekilde kullanmalarına imkan verecek olan yeni güncelleme için başka detaylarda belli oldu. Bu noktada ilk olarak kullanıcılara verilen bilgiyle beraber yeni güncellemenin aynı anda tüm bölgelere de sunulacağı açıklandı. Sadece Android ya da sadece iOS için geçerli değil her iki işletim sistemi için de geçerli olan güncelleme bölge sınırı da olmadan yayınlanacak. Yani tüm kullanıcılar aynı anda güncelleme alabilecek. Güncellemenin net çıkış tarihi için ise henüz bir açıklama yapılmadığını da bir kez daha belirtelim. Fakat gelen ilk bilgilere bakılırsa güncelleme için çok uzun süreler beklenmeyecek.

Popüler Haberler

İlgili Haberler