WhatsApp Alıntı Yapma Özelliği Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Facebook bünyesinde yer alan online mesajlaşma uygulaması WhatsApp son zamanlarda geçirdiği güncellemelerle teknoloji dünyasının gündeminden düşmüyor. Facebook’un WhatsApp uygulamasını satın almasından sonra başlayan süreçte uygulamaya birçok farklı yeni özelliğin getirildiği ise dikkatlerden kaçmıyor.

Beta Sürümüne Alıntı Yapma Özelliği Geldi

Android işletim sistemi için hazırlanan beta sürümünde uygulamaya alıntı yapma özelliğinin geldiği görülüyor. Yakın bir zamanda güncellemeyle tüm kullanıcılar için kullanıma sunulması planlanan özelliğin iOS işletim sistemi için ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor.

Alıntı Yapma Özelliği Nedir?

Yenilikle birlikte konuşma esnasında bir başkasının gönderdiği mesajları kopyalamak yerine oldukça pratik bir şekilde alıntı yapılarak aktarılabilecek. Aynı şekilde bir kişiyle konuşurken eski mesajlardan da alıntı yapılabilecek. Alıntı yapma özelliği sayesinde mesajlaşma esnasında inandırıcılığın da ciddi anlamda artacağı düşünülüyor.

İlk olarak Android işletim sistemi için geleceği tahmin edilen alıntı yapma özelliğinin kısa bir süre sonra da hem iOS hem de Windows işletim sistemi için çıkarılacağı düşünülüyor. Bu özellik sayesinde kopyalama ve ekran görüntüsü alma tarihe karışacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler