Viber’a Gizli Mesaj Özelliği Geliyor

Snapchat‘te bulunan fotoğraflar aracılığıyla gördüğümüz bir süre sonra ise yok olan mesaj özelliği, gizli mesaj adıyla Viber kullanıcılarına da sunulacak.

Viber uygulaması, WhatsApp’tan sonra dünya çapında aktif bir şekilde kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olarak biliniyor. Uygulama yeni güncellemesi ile “Gizli Mesajlar” isimli özelliği kullanıcılarına sunduğunu açıkladı. Facebook Messenger’ın kullanıcılarına sunmak için üzerinde çalıştığı bu özellik Viber kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Viber’ın bu yeni özelliğine Snapchat kullanıcılarının aşina olduğunu söyleyebiliriz. İlk olarak Snapchat’in sunduğu bu özellik sayesinde kullanıcılar gelen mesajları belirli bir süre görüntüleyebiliyor ve daha sonra mesaj ekrandan yok oluyor. Gizli mesaj adı verilen bu gönderileri tekrar geri getirmenin ise hiçbir yolu yok.

Ayrıca Viber uygulaması bu özelliği daha da geliştirerek sadece yazılı mesajlar için geçerli olmaktan çıkarttı. Dileyen kullanıcılar uygulama üzerinden gönderdikleri fotoğraf ve videoları gizli mesaj kapsamına alarak karşı tarafa süreli olarak iletebilir. Gizli Mesajlar özelliği şu an sadece iOS kullanıcılarına sunulmuş durumda.

Popüler Haberler

İlgili Haberler