Twitter’da onaylanmış hesap başvurusu nasıl yapılır?

Twitter kullanıcılarının en büyük problemlerinden birisi de doğrulanmış hesap sorunu. Yani hesabın gerçekten size mi ait olduğunu göstermek için kullanılan ‘mavi tik’ almak için artık Twitter’a başvuruda bulunmanın önü açıldı.

Özellikle ünlü kişilere ait hesaplarda Twitter kendi yöntemleriyle, hesabın gerçekten o kişiye ait olup olmadığını gösteren bir simge kullanıyordu. Ancak bu simgeyi Twitter’ın kendi içerisinde yürüttüğü ve dışarıdan müdahaleye kapalı olan bir sitem belirliyordu.

Aslında bu doğrulanmış veya onaylanmış hesapla ilgili olarak Twitter’a daha önce çeşitli kanallardan ulaşılarak bu ‘mavi tik’ı almaya çalışıyorlardı.

Twitter yaptığı açıklamayla artık dileyen herkesin bu onaylanmış hesap için başvuru yapabileceğini açıkladı.

Başvuru nasıl yapılıyor?

Twitter profilinize sizde mavi tık almak istiyorsanız başvuru aslında oldukça basit. Ancak dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. İşte adım adım Twitter’da onaylanmış hesap başvurusu nasıl yapılıyor sizin için derledik.

Öncelikle bu işlemleri bir bilgisayar üzerinden yapmanızı tavsiye ediyoruz. Başvuru daha kolay olacaktır.

Şu bağlantıya tıklayarak, Twitter’ın onaylanmış hesap başvuru formunu açacağız.

Öncelikle belirtelim Twitter’a giriş yapmamız gerekiyor. Twitter’a kendi hesabımızla giriş yaptıktan sonra karşımıza böyle bir ekran gelecek.

twitter-01Burada, 1 numarada gösterdiğimiz bağlantıda, başvuru yapmadan önce, hesabımızda eksik bir bilgi olup olmadığını kontrol etmemizi istiyor. Aslında bu işlem hem başvuru yapılacak, hem de başvuru yapacak hesaplar için geçerli.

Peki nelere dikkat etmek gerekiyor?

  • Doğrulanmış bir e-posta adresi olması gerekiyor.
  • Kişisel bilgilerin eksiksiz olması gerekiyor.
  • Profil ve kapak fotoğrafı gerekiyor.
  • Doğum günü
  • Web adresi

Bunlarda eksik yoksa 2 numaradaki bağlantıya tıklayarak devam ediyoruz. Eğer hesapla ilgili eksik bir şey varsa, Twitter bunları tamamlamadan ilerlemenize izin vermeyecek.twitter-02

3 numaranın olduğu alana, hangi Twitter hesabı/adı için başvuru yapacağımızı yazıyoruz. Burada standart olarak kendi giriş yaptığımız hesap gelecek.

Eğer başvuruyu bir şirket veya marka adına yapıyorsak 4 numarada ki kutucuğu işaretliyoruz ve devam ediyoruz.

Neden başvuru yapıyorsun?

twitter-03Burası önemli. 5 numaralı alanda, bize ait website adresleri isteniyor. En az iki link vermek zorundayız.

6 numaralı alana ise neden doğrulanmış hesap başvurusunda bulunduğumuzu yazıyoruz. Türkçe içerik kabul ediliyor mu, bilmediğimiz için biz başvuruda derdimizi İngilizce olarak yazdık.

twitter-04

Son olarak, bir önceki adımı kontrol ediyoruz ve başvuruyu tamamlıyoruz. Bu aşamadan sonra Twitter gerekli görürse bizden kimlik bilgilerimizin olduğu (Nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet) bir belge isteyebilir.

Popüler Haberler

İlgili Haberler