Twitter’da 140 Saniyelik Video Dönemi Başlıyor

Dünya genelinde faaliyet gösteren sosyal medya siteleri arasında en çok kullanıcıya sahip ilk 3 site içerisinde yer alan Twitter uzun süreden beri beklenen yeni video dönemini başlatıyor. Özellikle Twitter bünyesinde içerek üreten ve bunları paylaşarak etkileşim meydana getirmeyen kişiler tarafından video sürelerinin oldukça kısa tutulmasından şikayet etmekteydiler. Yeni uygulamayla birlikte içerek oluşturan kişiler 140 saniyeye kadar videolar oluşturabilecekler.

Twitter Engage Uygulaması Kullanılacak

Yeni video döneminde içerik oluşturanlara özel olarak Twitter Engage adı verilen uygulama sunulacak. Bu kapsamda Twitter’da etkili olan isimler arasında yapılan seçimler sonucunda belirlenen kişiler ürettikleri içerikleri yükleyip gelir de elde etmeye başlayabilecekler.

Aşamalı Olarak Herkes İçin 140 Saniye Video Dönemi Başlatılacak

Ayrıca ortaya çıkan bilgilerde Twitter tarafından herkesin kullanılabileceği 140 saniyelik videolar için beta çalışmalarının başlatıldığı ifade edildi. Twitter Engage’in yanı sıra Vine kullanıcılarının da aynı kapsamda gelir elde edebilecekleri yöntemlerin araştırıldığı da dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

Sohbet Seanslarıyla Eğitimler Başlatılıyor

Oldukça kararlı ve sistematik bir şekilde ilerleyen Twitter’ın İçerik Geliştiricileri için Ürün Geliştirme Başkanı Jeremy Rishel ile Vine Genel Müdürü Hannah Donovan tarafından 23 Haziran tarihinden itibaren herkesin katılabileceği sohbet seansları düzenlenecek. Kaliforniya’da gerçekleştirilecek olan sohbetlerle birlikte içerik oluşturucularının hem Twitter’da hem de Vine’da takipçi sayılarını nasıl yükseltebilecekleri ve takipçilerle aralarındaki bağı güçlendirme yöntemleri ile ilgili olarak çalışmaların yapılacağı belirtiliyor.

Yakın Gelecekte Karlı Hale Gelecek

Teknoloji dünyasının uzmanları tarafından ortaya çıkan gelişmeler karşısında Twitter’ın içerik oluşturucuları için kısa bir süre içerisinde oldukça karlı bir hale geleceği tahmin ediliyor. Yeni uygulamalarla birlikte içerik oluşturmanın, etkileşim sağlamanın ve gelir elde etmenin son derece pratik bir hale getirileceği ifade ediliyor.

Tüm bu gelişmelerin ışığında özellikle dünya genelindeki Yotube kanal sahiplerinin Twitter’a da el atacağı düşünülüyor. Bilindiği üzere son yıllarda ülkemizde de hatrı sayılır abone sayılarına sahip birçok kanal sahibi bulunuyor. Bu isimlerin de Twitter’a giriş yapıp yapmayacakları büyük bir merakla bekleniyor.

Kısa bir süre içerisinde etkileşimlerin gün yüzüne çıkacağı düşünülüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler