Twitter Night Mode Android’e Geldi

Sosyal medya kullanımı her geçen gün biraz daha artış göstermeye başladı. Başta Facebook olmak üzere bu alanda birçok sosyal medya uygulaması milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşmaya başladı. Bu alanda en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi de Twitter. Son dönemde Facebook ve Instagram uygulamasının gerisine düşse de hala ciddi bir kullanıcı kitlesine hitap eden Twitter son döneme ayak uydurabilmek için sürekli yeni güncellemeler de almaya başladı. 140 karakter sınırlamasının kalkması, anket özelliğinin gelmesi, kullanıcıların kendi mesajlarını takibe alabilmeleri derken şimdilerde ise Twitter tasarım konusunda bir değişiklik yapmaya karar verdi. Aslında söz konusu değişikliğin tasarımdan çok kullanıcıların göz sağlığı için yapıldığını da söylemek gerekiyor.

Gece Modu İle Siyah Tema

Bu alanda yapılan değişiklikle beraber Twitter’a Night Mode adı verilen yeni bir mod getirildi. Kullanıcıların gece modu adı verilen bu yeni modla beraber temayı tamamen siyaha dönüştürebildiklerini de söylemek gerekiyor. Gözü yormayan ve genelde ters renk teknolojisinde kullanılan bir yapıya sahip Night Mode için tüm çalışmaların bittiğini de belirtelim. Android için uyum çalışmaları da sonlanan Night Mode tasarımının indirilmeye açıldığını da biliyoruz. Android için indirmeye açılan yeni güncellemeyi kullanabilmek için ise tek yapmanız gereken ayar menüsü üzerinden modu aktif etmek. Tabi bunun için mutlaka uygulamayı güncelleştirmiş olmanız gerekiyor.

Daha Önce Instagram Benzeri Bir Uygulama Yaptı

Twitter tarafından atılan bu adım nasıl geri bildirimler alır bilinmez ama benzeri bir uygulama daha önce Instagram içinde yapılmıştı. Son dönemde tasarım değişikliğine giden Instagram uygulamasının tıpkı Twitter uygulamasında olduğu gibi mavi ağırlıklı olan tasarımını çok daha sadeleştirdiğini görmüştük. Twitter’ın da en azından gece modu ile böyle bir adım atması artık sosyal medya uygulamalarının tasarımları konusunda daha koyu renkler göz yormayan sade tasarımlar seçtiğinin de en büyük kanıtı. Şimdilik gece modu olarak yayınlanan bu yeni tasarımın daha sonra kullanıcıların kontrolüne bırakılacak olan bir mod olarak kullanılması da gündeme gelebilir. Zira Twitter’ın da bu tarz bir tema değişikliğine gitmesi beklentiler arasında.

Popüler Haberler

İlgili Haberler