Twitter NBA Yayını Yapacak

Sosyal medya denilince ilk akla gelen uygulamalardan biri olan Twitter, son yıllarda rakipleri Facebook ve Instagram’ın biraz gerisine düşmeye başladı. Facebook’un zaten Twitter’ı çok geride bıraktığı biliniyordu fakat şimdilerde Instagram da Twitter’ı bir hayli geride bırakmaya başladı. En büyük iki rakibi ile yaptığı yarışta geriye düşmeye başlayan Twitter ise sonunda radikal adımlar atmaya başladı. İlk olarak Periscope adı verilen canlı yayın uygulaması ile kaybettiğini geri almak isteyen Twitter artık uygulama içi adımlar atmaya başladı. Daha önce anket ve benzeri özelliği uygulamaya ekleyen Twitter’ın şimdilerde ise bambaşka bir konu üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

NBA Yayını Başlayacak

Bu noktada ortaya atılan iddialara göre Twitter dünyanın en meşhur basketbol ligi olan NBA liginin yayın haklarını satın aldı. Üstelik söz konusu iddialarda sadece NBA değil bunun dışında Amerikan futbol MLS’in de yayın haklarını Twitter’ın aldığı belirtildi. Konu hakkında ise ortaya atılan tüm iddialara rağmen henüz Twitter cephesinden bir onaylama açıklaması gelmedi. Buna karşın yayının nasıl yürütüleceğine ilişkin olarak da bazı detayların paylaşıldığı belirtiliyor. Her ne kadar Twitter resmi açıklama yapmamış olsa da gelen detaylar bir hayli şaşırtıcı.

Twitter Canlı Yayın Yapabilir

Yayın hakkında ortaya atılan bu şaşırtıcı öngörülere göre Twitter’ın özellikle NBA yayınları için yeni bir sistem düzenleyeceği belirtiliyor. Bu sistem ise canlı yayın üzerine kurulu olacak. İddialara göre Twitter yetkilileri bu yayınlar için özel bir sayfa oluşturacak ve oluşturulacak olan bu sayfadan maçların yanını canlı olarak yapılacak. Yeni özelliğin ne zaman tanıtılacağı ya da gerçek olup olmadığı konusunda henüz bir bilgi yok. Ama iddialar doğruysa ve düşünüldüğü gibi bir sistem hayata geçirilirse o zaman Twitter kendi spikerlerini de oluşturmaya başlayacak gibi. Tabi Twitter bu alanda ne kadar etkili olur, maçlar sadece Twitter üzerinden mi yayınlanacak? Tüm bu soruların cevapları da uygulama tarafından yapılacak açıklama ile ortaya çıkacak. Açıklamanın ise yakın zamanda yapılması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler