Twitter GIF Boyutunu 3 Katına Çıkardı

Sosyal medya siteleri alanında rekabetin kızışmasıyla birlikte Twitter gibi dünya devi sosyal medya sitelerinin sahip oldukları kullanıcıları kaybetmemek adına çeşitli yeniliklere başvurmaya başladığı görülüyor. Twitter özellikle kullanıcıları tarafından gönderilen talepleri büyük bir dikkatle incelemekte ve yoğun olarak gelen talepleri hayata geçirmek için çalışmalar yapmaktadır. Yeniden kullanıcıların isteklerine ve taleplerine kayıtsız kalamayan Twitter tarafından GIF yükleme boyutunun 3 katına çıkarıldığı ifade edildi.

Uzun bir zamandır GIF uzantılı görseller internet dünyasında kullanılsa da son zamanlarda sosyal medyanın da işin içine girmesiyle birlikte yeniden popüler bir hale geldiği dikkatlerden kaçmıyor. GIF uzantılı görseller sayesinde kişiler duygu ve düşüncelerine çok daha rahat bir şekilde ifade edebilmekte ve daha ilgi çekici bir hal almaktadır. Özellikle günümüzde GIF görsellerinin mizah alanında ağırlıklı olarak kullanıldığı görülüyor.

Twitter GIF Boyutu Ne Kadar Oldu?

Yapılan güncellemeden önce kullanıcılar tarafından Twitter’a 5 MB büyüklüğe kadar GIF’lerin yüklenmesine izin veriliyordu. Yeni güncellemeyle birlikte Twitter’a 15 MB’a kadar GIF yüklenebilecektir.

Sadece Web Üzerinde Geçerli Olacak

Konuya dair olarak yapılan açıklamalarda düzenlemenin şu an için sadece web üzerinden yapılan yüklemelerde geçerli olacağı ve henüz mobil yüklemelerde limitin 5 MB olarak devam ettiğinin altı çizildi. Henüz mobil cihazlar için de yükleme limitlerinin ne zaman artırılacağına dair yapılan bir açıklama bulunmuyor.

Kullanıcılar arasındaki etkileşim azlığından şikayet eden Twitter’ın tüm bu hamlelerle birlikte etkileşimi hareketlendirmek istediği tahmin ediliyor. Özellikle rekabetin artması ve Twitter’a gösterilen ilginin azalmasıyla birlikte sosyal medya devi tarafından yeni arayışlara yöneldiği net bir şekilde görülüyor.

Vine 140 Saniyeye Çıkarıldı

Ortaya çıktığı ilk zamanlarda büyük bir ilgi gören Vine’ın zaman içerisinde geri planda kalması neticesinde Twitter tarafından 6 saniye olan Vine süreleri 140 saniyeye çıkarıldı. Bununla birlikte Vine’a gösterilen ilginin yeniden canlandırılması amaçlanıyor. Tüm bu hamlelerin Twitter’a nasıl etki göstereceği büyük bir merakla bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler