Twitch İçin Yeni Ödeme Sistemi Geliyor!

Geçtiğimiz günlerde, ülkemizde hizmeti sonlanan Paypal online bankacılık hizmeti, birçok kişi tarafından kazançlarını bakiyeye çevirmek için kullanılıyordu. İnsanlar tarafından küçük ticaretlerin veya bağışların büyük çoğunluğu bu kanal üzerinden yapılırken, şimdi ise büyük bir boşluğa düştü.

Ülkemizdeki kurumlarca Paypal’ın ülkemizde çalışma izni verilmediği için bu hizmet Türkiye üzerinde sonlandı. Bunun yanın da Youtube üzerinden yeni dönemde kazanç sağlayanlardan vergi alınacağı açıklanmıştı. Devletin vergi ödemeyenler için büyük bir çaba sarf ettiğini görüyoruz.

Twitch’ten Kendi Ödeme Sistemi Çözümü

Dünyanın en büyük yayıncılık sitesi olan Twitch, oyuncuların yayın yapmasını ve izleyicilerle aktif olarak iletişime geçmesini sağlayan önemli bir arabulucu bir site olduğunu biliyorsunuz… Ülkemizde de birçok kişi tarafından bu site kullanılmakta ve büyük çapta ilgi çekmekte. “Gamer” veya “Youtuber” adı verilen kişiler tarafından kullanılan bu hizmet, izleyiciler tarafından bağış alınarak her türlü miktarı Paypal üzerinden erişebilmektedirler. Ancak ülkemizde bu durum maalesef geçerli değil.

Sadece bizim ülke için midir bilinmez ama Twitch, Paypal ile yaşadıkları sıkıntılardan sonra kendi ödeme sistemini getirmeyi planlıyor. Bu ödeme olanı ile beraber yeni bir bağış sistemi getirerek, sisteme “bakiye” özelliği getirecek ve istediğimiz zaman bu bakiyeyi bağış niyetine kullanabileceğiz.

turkiye-deki-yayincilara-guzel-haber-twitch-e-yeni-bagis-sistemi-geliyor-705x290

Bit ve Cheer Nedir?

Twitch üzerinde kullanacağınız para birimi olan “bit” her ne kadar bitcoin’i andırsa da bir bağlantısı olmadığının altını çizelim. Bakiyenizdeki “bit” paraları istediğiniz bir yayıncıya bağış niyetinde gönderme eylemindeki miktar ise “Cheer” olarak adlandırılacak.

Paypal’ın yokluğunda bu yeni sistem önemli bir gelişme olarak görünse de bazı yayıncıların kazançlarını böleceğini düşünüyoruz. Çünkü eskide 3 TL min ödeme miktarı ile bağış yaparken, şimdi 5 TL ile 100 bit bakiyesine sahip olabiliyoruz. Bu bakiyeyi ise istediğimiz yayıncıya paylaştırma şansımız var.

Para Çekme Sistemi Gelecek Mi?

Twitch tarafından geliştirilen bu yeni sistemde Twitch para çekme imkanı sunacak mı bilinmiyor. Ancak bu “bit” bakiyesi 3. Parti ortak yerlerde kullanılması muhtemel olacaktır.

Güncel Bit para birimi kaç dolar olacak?

  • 100 Bit = 1.4 dolar
  • 500 Bit = 7 dolar
  • 1500 (1.5bin) Bit = 20 dolar
  • 5000 (5bin) Bit = 64.4 dolar
  • 10000 (10bin) Bit = 126 dolar
  • 25000 (25bin) Bit = 308 dolar

Popüler Haberler

İlgili Haberler