Suicide Squad filmi neden ağır eleştiriler aldı?

Hollywood dünya film endüstrisine yön veren asıl merkez olduğunu söylemek zor değil. Çekilen dev bütçeli filmlerin yanı sıra bazı filmlerde ciddi beklenti oluşturulurken sonrasında hayal kırıklıkları yaşatabiliyor. Warner Bros tarafından piyasa sürülen Suicide Squad filmi de bunlardan birisi.

Ancak neler oldu, neden böyle olduğunu da irdelemek lazım. Başarısız ifadesinin arkasında asıl yatan ve merak uyandıran nokta, film hakkında ciddi şekilde güzel tepkiler varken, gösteriminin ardından oldukça kötü eleştiriler almasının arkasında başka nedenler mi yatıyor?

Suicide Squad acımasızca eleştiriler aldı. Bunların başında Rotten Tomatoes gibi siteler de var. Suicide Squad ‘ın buradaki başarı oranı yüzde 35 ‘de kaldı. The Hollywood Reporter 40 puan verirken bu filme The Verge 45, Time 30, The Telegraph 40, Vairety ise yine 40 puan verdi.

Suicide Squad neden bu kadar ağır eleştirildi?

trailer-escuadron-suicidaYani bu film dünyanın dört bir tarafında övülürken neden vasat bir değerlendirme notu bile alamadı? The Hollywood Reporter’a göre bunun arkasında bazı nedenler bulunuyor.

Her ne kadar gişe başarısı elde etse de, Warner Bros, Batman v Superman : Dawn of Justice filminin ardından gelen kötü eleştirilerden oldukça etkilendi. Bu yüzden bu filmin karanlık tema yerine biraz daha eğlenceli bir film yapılması kararı çıktı.

Bu kararın nedeni ise WB CEO’sunun şirket hakkında ağır ve yıpratıcı eleştirilere karşın oldukça sinirlenmesi geliyor. İşte bu nedenlerden dolayı filmin hem karanlık temasını yansıtan hem de eğlence ve mizahi tarafını öne çıkartan iki tanıtım fragmanı hazırlandı. Bu fragmanlar izleyicilerle paylaşıldı.

Ancak gösterimlerde bir taraf ağır basmayınca WB, Suicide Squad filminin kurgusunda değişiklik yaparak, karanlık ve ağır olan temayı, eğlence ve mizahla harmanladı.

Tabi sonrasında, bunlar bizim ifadelerimiz değil fakat ortaya hilkat garibesi gibi bir yapım çıktı.

SS_Movie_Turns_Harley_Statue_

İşte en ciddi ortaya atılan iddia bu. Yani Suicide Squad filminin bu denli ağır eleştirilere maruz kalmasının arkasında bu nedenler ortaya atılmış durumda. Belki de bu hikâye filmin ününü kurtarmak için ortaya atılmış bir iddiadan ibaret bile olabilir. Çünkü bundan bir adım ötesi WB film çekmeyi bilmiyor söylemi olacaktır.

Bu arada merak edenler için Suicide Squad filmi 12 Ağustos tarihinde ülkemizde gösterime girecek.

Popüler Haberler

İlgili Haberler