Spotify Ücretsiz Üyeliğe Son Veriyor

Son zamanların en çok ilgi gören mobil uygulamaları arasında yer alan Spotify’in maddi açıdan problem yaşadığı uzun zamandır biliniyor. Maddi problemlere son vermek isteyen uygulamanın değişik arayışlara girdiği iddia ediliyor.

Her geçen gün kullanıcı sayısını büyük bir hızla artıran Sportify uygulamasının kara geçemediği ifade ediliyor. Bu sebepten dolayı da Spotify tarafından ücretsiz üyeliğe son verilmesi düşünülüyor.

Aşamalı olarak ücretsiz üyelerle ücretli üyeler arasında reklam gösterme ve şarkı atlama ayrımından farklı olarak ücretsiz üyelere yeni kısıtlamaların getirilebileceği de ortaya atılan iddialar arasında yer alıyor.

Geçen yıl Spotify tarafından yayınlanan verilerden görüldüğü üzere uygulamaya 12 milyon kullanıcı ödeme yapmış ve toplamda 982.9 milyon euro değerinde kar elde edilmiş. Diğer yandan uygulamanın 50 milyon kullanıcıya da ücretsiz bir şekilde hizmet verdiği dikkatlerden kaçmıyor.

Reklam gelirlerinden sadece 98.9 milyon euro gelir elde eden Spotify’in gelirlerinin yüzde 91’lik kısmını kullanıcıların yaptığı ödemeler meydana getiriyor. Bundan dolayı da uygulama kullanıcıların üzerinden para kazanmayı hedefliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler