Spotify ve Apple Music’e Rakip Amazon’dan Geliyor

Kısa bir süre içerisinde son derece popüler hale gelen online müzik oynatma uygulamalarına bir yeni uygulama daha katılıyor. Günümüzde Apple Music ve Spotify en çok tercih edilen müzik oynatma uygulamaları arasında yer almaktadır.

E-ticaret Devi Rakip Olacak

E-ticaret pazarının devi Amazon’un Spotify ve Apple Music’e rakip olacak yeni bir uygulama geliştiriliyor. Reuters tarafından ortaya çıkarılan habere göre oldukça farklı bir temel üzerinde yükselmesi beklenen uygulamanın Amazon Prime Music uygulamasından tamamen bağımsız olacağı ifade ediliyor.

Yeni uygulamayla birlikte ayrıca Amazon’un başarılı hoparlörleri Amazon Echo, Amazon Dot ve Amazon Tap ürünlerinin çok daha efektif bir şekilde kullanılabileceği belirtiliyor.

Ne Zaman Kullanıma Sunulacak?

Amazon tarafından resmi bir açıklama yapılmış olmasa da uygulamanın önümüzdeki sonbahar aylarında kullanıma sunulacağı tahmin ediliyor. Uygulamanın ücretsiz versiyonun bulunup bulunmayacağı da henüz bilinmeyenler arasında yer alsa da tam sürümünün aylık 9.99 dolar karşılığında satışa sunulması beklenmektedir.

Amazon’un bu atağı karşısında rakip uygulamalar tarafından nasıl bir strateji uygulanacağı merak ediliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler