Sony Xperia İçin Android Güncellemesini Askıya Aldı

Google tarafından geliştirilen yeni seri Android Nougat işletim büyük bir hızla akıllı telefonlarına gelmeye başladı. Kısa süre önce tanıtılmasından hemen sonra yavaş yavaş akıllı telefonlar da eklenmeye başlayan yeni Android güncellemesinin her akıllı telefon modeline gelmeyecek olması ve akıllı telefonların sahip olduğu arayüzlerden menülere hemen her ögenin farklı olması ile beraber farklı akıllı telefon markaları için farklı Android güncellemeleri yayınlanmaya başladı. Bir nevi hemen her akıllı telefon markasının kendisine göre işletim sistemi ayarları yaptığını da söylemek gerekiyor. Bu markalardan birisi de Sony oldu. Sony Xperia serileri için yeni güncellemeyi yayınlamaya başlayan marka son olarak ise Android Nougat sürümü ile ilgili değişikliklere gitme kararı aldı.

Sony Xperia İçin Güncelleme Gelmeyecek Mi?

Aslında yeni seri Android işletim sistemi güncellemesi kısa süre önce Sony tarafından Xperia serisi akıllı telefonlara eklenmeye başlamıştı. Fakat tıpkı diğer birçok akıllı telefon markasında olduğu gibi Sony Xperia serisi içinde beklenmedik bir şekilde Android Nougat güncellemeleri askıya alındı.

Sony Xperia

Aslında genel olarak birçok serisi için yeni güncellemelerini yayınlamış olan markanın güncellemeleri durdurmasının nedeni de yine yaşanan uyum sorunları. Aynı sorunları Samsung, Asus, HTC gibi markalarda yaşamış ve tüm bu markalarda uyum sorunu sonrasında yeni işletim sisteminin güncellemesini durdurmuştu.

Güncelleme Devam Edecek Mi?

Son dönemde yeni güncellemelerin bir bir durdurulduğu haberleri almaya başladık. Peki Sony Xperia serisi içinde durdurulan yeni güncellemenin bir kez daha kafaları karıştırdığı da kesin. Sadece uyum sorunu açıklaması nedeniyle askıya alınan yeni güncellemenin durdurulmasının tek nedeni bu mu yoksa başka bir sorun mu var bilinmiyor.

Öyle ki birçok marka benzeri bir sorunu yaşamaya başladı. Yaşanan sorun sonrasında Sony tarafından yapılan açıklamada başka bir neden gösterilmiyor. Bu nedenle şu an için uyum sorunundan başka bir sorunu işaret etmek yanlış olur. Bu arada hemen belirtelim yeni güncelleme Sony Xperia serileri için yayınlanmaya da devam edecek. Bunun için önce markanın sorun yaşanan telefonlarda ve genel uyum ayarlarında değişiklikler yapması da bekleniyor. Yapılacak değişikliklerin içerikleri konusunda ise net bir bilgi yok.

Popüler Haberler

İlgili Haberler