Snapchat’in Günlük Kullanıcı Sayısı Belli Oldu

Özellikle genç kullanıcılar tarafından gördüğü ilgiyle ön plana çıkan Snapchat uygulamasının bağlı olduğu Snap Inc. 2016 yılının son çeyreğine ait veriler içeren bir rapor açıkladı. Bu raporla birlikte Snapchat’in günlük aktif kullanıcı sayısı da belli oldu.

Rapora göre Snapchat’in günlük olarak 161 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Bu sayının 69 milyonluk kısmı ise Amerika Birleşik Devletleri’ne ait. Avrupa ise günlük 53 milyon aktif kullanıcı sayısına sahip. Avrupa’daki aktif kullanıcı sayısının içerisinde Türkiye ve Rusya yer almıyor. Listede Rusya’nın yer alması halinde aktif kullanıcı sayısında ciddi bir artış farkı gözlemlenebileceği düşünülüyor.

Son zamanlarda Snapchat’in dünya genelinde verilerine bakıldığı zaman aktif kullanıcı sayısında bir durgunluk süreci yaşandığı söylenebilir. 2016’nın üçüncü ve dördüncü çeyreğindeki sayısal veriler yaklaşık olarak aynı seyrediyor. Snapchat’in 2014 değerlerine bakıldığında ise yaklaşık yüzde 415 oranında artışlar gözlemlenebiliyordu. Bu durgunluğun giderilebilmesi için Snapchat’in daha fazla yeni kullanıcı kazanması gerekiyor. Uygulama son zamanlarda tasarladığı radikal tasarım değişiklikleri ile bu durumun farkında olduğunu gösteriyor. Ayrıca Snapchat, kullanıcılarını yanlış yönlendiren içeriklere karşı da önlemler almaya başlamış durumda.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler