Snapchat’den Esinlenen Mesajlaşma Uygulaması Snow Geliyor

Sosyal medyanın günümüzde artık birçok tanımı ve temsil ettiği platform bulunuyor. Bu platformlar, kullanım amaçlarına göre değişiklik gösterilerek biz kullanıcılar tarafından seçiliyor. Facebook, İnstagram, Twitter ve sayılamayan birçok sosyal medyanın yanında son zamanların en popüler uygulamalarından olan Snapchat, yıldızı parlayan bir üne sahip! Bu kazandığı önemli yeri kaybetme tehlikesinde! Çünkü Snow adlı uygulama, Snapchat ile yapabildiklerimiz yanında, bu uygulamanın eksikliklerini kapatarak insanların ilgisini çekebilecek bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

snow

Snapchat Yüz Efektleri İle Geliyor

Snapchat platformunun diğer sosyal medyalardan ayrılmasının en önemli özelliği ise, şüphesiz amaç edindiği politikadır! Bu platform üzerinde 1 gün süre ile yayınladığınız özel bir Timeline’a sahip olmanız, o an fotoğraf çekip bir yerlere yükleme ihtiyacınızı en güzel şekilde karşılıyor. Ayrıca yüz algılama teknolojisinin harika çalıştığını itiraf etmeliyiz. İşte Snow uygulaması bu özelliğin ciddiyetini fark etmiş ve kendi uygulamasına da snapchat yüz algılama sistemindeki emojilere benzer yüzler eklemiş.

Birden çok arkadaşınız ile görüntünüze efektler vermenize yarayan uygulama bunun yanında farklı snapchat yüz efektleri de bulunuyor. Uygulamaya baktığımızda efekt dinamiklerinin fena olmadığını ama Snapchat ile kıyaslandığında halen bir tık geride olduğunu söylemek mümkün.

gelmis-gecmis-en-eglenceli-mesajlasma-uygulamasi-snow-705x290

Birazda Messenger Uygulamasına Benzetelim!

Snow uygulaması temel amaçları ile Snapchat uygulamasına benzediğini söyledik. Ancak Snapchat uygulamasının eksik kalan yönlerini tamamlayarak, snapchat kullanıcılarını çekmeye çalışan Snow uygulaması, mesajlaşma servisi olarak ise Facebook Messenger uygulamasına benzediğini söylememiz gerekiyor.

Uygulamaya kısaca bir baktığımızda her ne kadar güzel bir görünüşe sahip olduğunu söylesek de Snapchat ve Messenger karması bir uygulama olduğunu görüyoruz. Burada farklılıktan ziyada, bazı uygulamaların eksikliklerinden yararlanma ile ortaya çıkan bir ürün olması, Snapchat ve Facebook Messenger uygulamalarını kızdıracak gibi görünüyor. Özellikle Snapchat ile gelen 1 gün saklanan resim mantığı, Snow uygulaması üzerinde birebir aynı olarak bulunuyor.

Benzerlikler sadece özellikleriyle değil, tasarımıyla da birbirine benziyor. Uygulama ara yüzündeki snapchat timeline listemiz birebir Snow uygulamasında da görünüyor. Efekt konusunda şuan daha toy olan uygulama, yakın zamanda daha büyük bir arşive kavuşacağı ve GİF desteği sunulacağı söyleniyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler