Snapchat Windows Phone Yolunda

Sosyal medya uygulamalarına her geçen gün bir yenisi daha eklenmeye başladı. Facebook, Twitter, Instagram derken şimdilerde ise bambaşka sosyal medya uygulamalarıyla tanışmaya başladık. Bu uygulamalardan birisi de Snapchat uygulaması. Çıktığı ilk andan beri bir türlü anlaşılamayan fakat herkese ilginç gelen yapısı sayesinde kullanıcıların beğenisini kazanan Snapchat akıllı telefonlarında vazgeçilmez uygulamalarından biri olmayı başardı. Fakat bu noktada Windows Phone kullanıcılarının da hala Snapchat uygulamasıyla tanışamadıklarını da söylemek gerekiyor. Android ve iOS platformlarında yayınlanan uygulama ne yazık ki her zaman olduğu gibi Windows Phone işletim sistemi için yayınlanmadı. Microsoft marka akıllı telefonların en büyük sorunu olarak gösterilen işletim sistemi uygulama sorununa yeni bir örnek olarak eklenen Snapchat için bazı iddialarda ortaya atılmaya başlandı.

Yakın Zamanda Windows Phone İçin Snapchat Yayına Geçebilir

Ortaya atılan iddialara göre yakın zamanda Windows uygulama mağazalarında Snapchat uygulamasını görebileceğiz. Söz konusu iddiaların kaynağı ise aslında İspanya Microsoft ofisi. İspanya ofisinden bir çalışanla sosyal medya üzerinden yapılan sohbet sonrasında ortaya atılan iddia resmi bir açıklama olarak gösterilmiyor. Fakat her ne kadar resmi bir açıklama olarak gösterilmese de her hangi bir Microsoft ofisinden Snapchat uygulaması hakkında böyle bir açıklama yapılması kullanıcıların umutlanmasına yetiyor.

Daha Önce Benzer Uygulamalar Kaldırılmıştı

Daha öncede benzer konularla gündeme gelen Microsoft, birçok sosyal medya uygulamasına destek vermemesiyle eleştirilmişti. Son olarak instagram uygulaması için böyle bir çalışma yapılmış ve Windows Phone’a uzun süre sonra instagram uygulaması gelmişti. Benzeri bir politikanın da Snapchat için uygulanması bekleniyor. Zira tıpkı instagram uygulamasında olduğu gibi Snapchat uygulaması içinde benzer işlemi yapan bazı aracı programlar mağazada yayınlanmış ve şimdiye kadar bu yazılımlar kullanılıyordu. Fakat söz konusu iddialardan sonra Snapchat uygulamasına benzer birçok uygulamada silindi. Tüm bu uygulamalarında mağazadan kaldırılması Snapchat’in resmi sürümünün mağazaya eklenmesi ihtimallerini attırıyor. Fakat hala konu hakkında resmi bir açıklama bulunmuyor. Haliyle resmi bir açıklama olmadığı için uygulamanın beklendiği gibi mağazaya eklenip eklenmeyeceği de şimdilik merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler