Snapchat Hisseleri Artık Halka Açtığının Açıklamasını Yaptı

Sosyal medya devleri arasındaki yarış ile beraber artık sosyal medya uygulamaları diğer uygulamaları geride bırakabilmek için birçok yeni sistem kullanıyor. Başta Facebook’un bu konuda birçok yenilik sunduğunu ve rakip sosyal medya uygulamalarını geride bırakmak için yeni birçok sistemi kullanmaya başladığını da biliyoruz. Sosyal medya uygulamasının son dönemde ise ilgi çeken rakip sosyal medya uygulamalarının özelliklerini de güncelleme olarak kendi sistemlerine eklediğini de biliyoruz. Bu noktada Facebok’un çalışmalarından en çok etkilenen uygulamalardan birisi ise kısa sürede büyük bir yükseliş yakalayan Snapchat uygulaması olmuştu. Birçok özelliği Facebook’a güncelleme olarak gelen uygulama bu adımlardan sonra ise yeni bir hamle yapmaya da hazırlanıyor.

Snapchat Hisseleri Ne Gibi Bir Artı Sağlayacak?

Facebook’un bu hamlelerinden sonra Snapchat uygulamasının mini güncellemeler yayınladığı da görmüştük. Fakat yayınlanan yeni mini güncellemelerden sonra Snapchat uygulaması yeni atılımlar yapmaktan da vazgeçmedi. Bu kez ise uygulama güncelleme haberi ile değil ekonomik olarak attığı bir adımla gündeme gelmeye hazırlanıyor.

Snapchat

Gelirlerini artırarak yeni girişimler yapmak istediğini belirten uygulama hisselerini halka açacağını duyurdu. İlk olarak Amerika’da halka açılacak olan hisselerin daha sonra tüm dünya genlinde de halka açılması bekleniyor. Yapılan açıklamadan sonra kısa süre içerisinde kendi hisse senetlerini açmak için ise başvurularını yaptı.

Ne Kadar Gelir Getiriyor?

Halka açılan hisselerle beraber Snapchat uygulamasının toplamda 3 milyar dolar gibi ekstra bir gelir elde edeceği de düşünülüyor. Bu gelirle beraber uygulamanın ise daha fazla kullanıcıya ulaşacağı ve bunun yanında yeni bazı projeleri olduğu da gündeme geldi. Snapchat elde ettiği gelirlerle beraber nasıl bir yatırım yapacağı belli olmayan uygulamanın gelen bu paralarla beraber yeni nesil birçok projeye de imza atacağını duyurdu.

Fakat dediğimiz gibi bu projelerin henüz neler olduğu belli değil. Yeni bir uygulama mı gelecek yoksa Snapchat içerisinde yeni bir bölüm mü oluşturulacak bunu hisse senedi satışlarından sonra gelir elde edilmesi ile öğreneceğiz. Bir diğer merak konusu olan konu ise uygulamanın hisse satışlarının yapılması ile beraber uygulamanın Facebook’u yakalayıp yakalayamayacağı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler