Samsung’dan Zorlu Koşullara Dayanıklı Yeni Telefon Geliyor

Samsung’un zorlu koşullara dayanıklı yeni telefonu hakkında iddialar ortaya çıkmaya başladı. Beklenen modelin, 2015 yılında tanıtılan Samsung Galaxy Xcover 3’ün yerini alacağı belirtiliyor. Samsung Galaxy Xcover 4 ismiyle piyasaya sürülmesi beklenen model şu anda SM-G390F model numarası ile anılıyor.

Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle gelmesi beklenen telefonun ne gibi özelliklere sahip olacağı henüz bilinmiyor. Dayanıklılık açısından bir önceki modelle aynı olmasını beklenen Samsung Galaxy Xcover 4’ün performans açısından ise çok daha ön planda olacağı ifade ediliyor. Galaxy Xcover 3’ün özelliklerini tekrardan hatırlatmak yeni model hakkında fikir edinmemiz için yardımcı olabilir.  IP67 dayanıklılık standardı sertifikasına sahip olan Galaxy Xcover 3, 1 metre derinlikte yarım saat boyunca su geçirmeden kalabiliyor. MIL-STD 810G askeri sertifikaya da sahip olan cihaz 1,2 metreden düşmelere karşı ve toza karşı da dayanıklılık gösterebiliyor. 1,2 GHz dört çekirdekli işlemci ve 1,5 GB RAM’e sahip Galaxy Xcover 3’te 800×480 piksel çözünürlüklü 4,5 inç ekran ve 8 GB dahili hafıza bulunuyor. Diğer markaların beklenen modelleri gibi Samsung Galaxy Xcover 4’ün de 27 Şubat -2 Mart tarihleri arasında Barselona’da gerçekleşecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılması bekleniyor.

Resmi satış fiyatı bilinmeyen Samsung Galaxy Xcover 4’ün Avrupa’da 200-300 Euro fiyat aralığı üzerinden kullanıcıyla buluşacağı iddialar arasında.

Popüler Haberler

İlgili Haberler