Samsung Milk Servisini Kapandı

Akıllı telefonlarla adından sıkça söz ettirmeyi başaran Samsung, son dönemde sadece akıllı telefonlarıyla değil de akıllı telefonları için geliştirdiği uygulamalarla da adından sıkça söz ettirmeye başlamıştı. Samsung Apps üzerinden verilen uygulamalarla beraber kullanıcılarına adeta kendi işletim uygulama marketlerini de sunan Samsung, son dönemde gerek müzik uygulamaları gerekse de ana uygulamalar üzerinde sürekli olarak da değişikliklere gitme kararı almıştı. Sürekli olarak ana uygulamaları üzerinde değişimlere giden Samsung son olarak ise müzik uygulaması Milk servisini açtığını duyurmuştu. Son dönemde Apple Music ve benzeri 3.parti uygulamaların önüne geçmek için böyle bir servis açtığını da duyuran Samsung aldığı son kararla ise kullanıcıları epey bir şaşırttı.

Milk Servisi Kapanıyor

 Samsung tarafından yapılan açıklamayla beraber söz konusu servisin artık kapanacağı da belirtildi. Milk servisin kapatılacağının açıklanmasıyla beraber gözler bir kez daha Samsung’a çevrildi. Zira dev marka aldığı bu karar ile beraber artık müzik uygulaması da sunmamış olacak. Servisin kapatılmasıyla beraber Samsung net bir tarih açıklaması da yaptı. Yapılan tarih açılanmasında ise 22 Eylül uygulamanın kapanacağı tarih olarak gösterildi. Bu tarihten sonra ise hiçbir Samsung telefonda söz konusu uygulamanın kullanılmayacağı da açıklandı. Samsung tarafından yapılan bu açıklamanın da nedeni merak konusu.

Neden Üçüncü Parti Yazılımlar

Tüm bunlarla beraber Milk servisinin kapatılmasından hemen sonra neden kapatıldığı soru işareti olarak kalmıştı. Bir süre açıklama yapmayan Samsung kısa süre sonra ise konu hakkında yeni bir açıklama daha yaptı. Söz konusu açıklamada ise dev firma 3.parti müzik uygulamalarının artık Samsung servislerinde çok daha fazla kullanıldığı ve artık bu uygulamalar ile rekabet etmeniz zor olduğunu belirterek müzik servisini kapadıklarını açıkladı. Müzik servisinin kapanmasının ardından ise Samsung’un bu konuda yeni bir uygulama ile kullanıcıların karşısına çıkış çıkmayacağı da merak konusu oldu. Fakat bu konuda da henüz Samsung kanalından net bir açıklama gelmediğini de belirtelim. Samsung’un bu alanda da resmi uygulama sunmayacağı da düşünülmüyor. Zira Samsung‘un en yakın rakibi Apple‘ın da kendi müzik uygulamasını yayınlaması Samsung‘un bu alanda sessiz kalmayacağı düşüncesini de arttırmakta.

Popüler Haberler

İlgili Haberler