Samsung Galaxy S7 Serisi İçin Güncelleme Yayınlandı Mı?

Galaxy Note 7 serisinde yaşadığı sorun Samsung’u daha önceki akıllı telefonlara yönelmeye itti. Bu noktada Samsung tarafından şu an mevcut amiral gemisi olarak gösterilen Galaxy S7 serisine yönelmeye başladı. İlk olarak markanın Note 7 serisinde kullandığı renkleri amiral gemisi modeline eklediğini görmüştük. Daha sonra ise Samsung yazılım konusunda Galaxy S7 serisinin üzerine düşmeye başladı. Yazılım konusunda ise tabi ki Android güncellemeleri öne çıkmaya başladı. Kısa süre önce Android Nougat için güncelleme programını da başlatan marka yeni güncellemelerini de sonunda yayınladı.

Galaxy S7 Android Nougat Ülkemizde Yayınlandı!

İlk olarak bölge bölge yayınlanacağı belirtilen güncelleme beklendiği gibi de zaten bölge bölge yayınlandı. Kısa süre içerisinde birçok ülkede yayına geçen yeni güncellemenin ülkemizde de yayınlandığı belirtildi.

Fakat güncellemeyi indiren kullanıcılar hiçbir beklenen özelliği bulamadıklarını ve hatta güncelleme sırasında sorunlar yaşadıklarını bile belirten mesajlar atmaya başladı. Beklenen özelliklerin yer almaması acaba yeni güncelleme isteneni vermedi mi sorularını akla getirirken konuya ilişkin cevap doğrudan Samsung tarafından geldi.

Galaxy S7

Yetkili isimler güncelleme için yaptıkları açıklamada söz konusu güncellemenin tam olarak yayınlanmadığını şu an yayınlanan güncellemenin sadece bir test güncellemesi olduğunu da belirtti. Mini bir test güncellemesi alan Galaxy S7 serisinin bu güncelleme sonrasın da Android Nougat sistemi de kullanılabiliyor.

Android Nougat Geliyor

Bununla beraber Galaxy S7 Android Nougat sürümünün çok kısa bir süre içerisinde de yayınlanacağı yine açıklamalarda yer alan bir başka detay oldu. Söz konusu güncellemenin yayınlanmasının ardından kararlı hale gelecek olan yeni Android sürümü için ise açıklananlardan farklı bir değişimin olup olmayacağı da merak konusu oldu.

Galaxy S7 için yayınlanacak olan yeni Android güncellemesinden sonra ise Android 7.1.1 serisinin ne zaman geleceği merakla beklenmeye başlandı. Henüz Samsung bu konuda cihazlarının ne kadar güncelleme desteği alacağını açıklamadığını da ekleyelim. Fakat beklentilere göre Samsung’un Galaxy S7 serisi için Android Nougat mini güncellemelerini de alacağı düşünülüyor.

Bir Önceki yazımızda iOS için yayınlanan yeni güncelleme hakkında da bilgi alabilirisiniz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler