Samsung Galaxy S7 Serisi Güncellemeleri Verildi

Samsung’un mevcut amiral gemisi modelleri olan Samsung Galaxy S7 serisi akıllı telefonları için kısa süre önce yeni işletim sistemi güncellemesi duyurulmuştu. Android işletim sisteminin yeni sürümü olan Android Nougat güncellemesi sadece Samsung Galaxy S7 akıllı telefonlarına değil bunun dışında birçok akıllı telefon markalarına da gelmişti. HTC, Nexus, Google derken birçok akıllı telefon markasının da almaya başladığı yeni güncellemeler beta sürümleri ile yayınlanmaya başlayınca bazı markalardan ise güncelleme durduruldu açıklamaları da gelmişti. Yapılan bu açıklamalar arasında en çok konuşulan markalardan birisi de yine Samsung olmuştu.

Kısa süre önce Samsung Güncellemeleri Durdurduğunu Açıklamıştı

Tüm bu güncelleme çalışmaları içerisinde ise Samsung geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama ile beraber yeni işletim sistemi güncellemesini durdurduklarını açıklamıştı. Samsung açıklamasında güncellemelerin durdurulmasının nedeni olarak ise yeni işletim sisteminin uyum sorunlarını göstermişti. Yaşanan uyum sorunları nedeniyle Android Nougat beta sürümü dağıtılması durdurulurken şimdi ise beklenmedik bir haber geldi.

Samsung Galaxy S7

Gelen haber ile beraber Samsung’un amiral gemisi serisi için beklenenin aksine Android Nougat güncellemesini yayınlayamaya başladığı belirtildi. Samsung Galaxy S7 için yeni güncellemeler yayına geçerken Samsung tarafından yapılan açıklamada da güncellemenin dağıtılmaya başladığı doğrulandı.

Samsung Galaxy S7 Yeni Güncelleme Geliyor

Akıllı telefon için yeni güncellemenin yayınlanması ile beraber akıllı telefon devinin uyum sorununu da tam olarak giderildiği ortaya çıktı. Uyum sorunun da ortadan kalmaya başlaması ile beraber Samsung Galaxy S7 akıllı telefonları için yeni Android sürümünün tüm akıllı telefonlara gelmesi bekleniyor. Şu an için tüm akıllı telefonlar için indirilmeye açılmadığı da belirtilen işletim sisteminin tüm Samsung Galaxy S7 serisi akıllı telefonlar için yayınlanacağı tarih konusunda ise net bilgiler verilmedi.

Fakat durdurulan güncellemenin yeniden başlatılması ve kararlı sürümün yayınlanması ile beraber yeni güncelleme için de çok fazla beklenmeyeceği düşünülüyor. Özellikle Galaxy S8 akıllı telefonlarından önce yeni sürümün yayınlanacak olması ve işletim sistemi güncellemesinin yapılacak olması da güncellemesinin kısa süre içerisinde tamamen yayınlanacağını gösteriyor. Bundan sonraki Android güncellemelerini Samsung Galaxy S7 serisi alacak mı orası ise henüz net değil.

Popüler Haberler

İlgili Haberler