Samsung Galaxy S7 İçin Yeni Güncelleme Geliyor

Samsung şu sıralar yeni telefon serileriyle gündeme gelmeye başladı. Artık sadece üst sınıf üretimi yapmayan dev teknoloji firması bunun yanında yeni giriş seviyesi telefonlarını da duyurmuştu. Samsung tarafından ardı ardına yeni telefon modeli duyuruları gelirken dev firma bunun yanında yazılım konusunda da yeni atılımlar yapmaya başladı. Daha önce piyasaya sürülmüş olan Samsung akıllı telefonlarının da içerisinde bulunduğu yeni güncelleme çalışması eskiden yeniye doğruda devam etmeye başladı. Zira Samsung bu kez Temmuz ayı için yapacağı güncellemeleri açıkladı. Yapılan açıklamada ilk güncellemelerin Samsung Galaxy S7 ve Note 5 modeli için geleceği haberi verildi.

Samsung Galaxy S7 İçin Güncelleme Kesin

Note 5 için henüz net bir bilgi olmasa da Temmuz ayı içerisinde ise Samsung Galaxy S7 için yeni bir güncelleme geleceği de kesinleşti. Samsung tarafından yapılan açıklamayla beraber Samsung’un son amiral gemisi için güncellemenin yakın zamanda yayınlanacağının da bilgisi alındı. Güncelleştirme konusunda elde edilen bilgilere göre ise söz konusu güncellemeler güvenlik kaynaklı olacak. Yani telefona yeni özellikler eklemek yerine daha çok sistemsel güncellemeler konusunda yenilikler içerecek olan güncellemeler sistem konusunda da oldukça kararlı bir yapı oluşturulmasına sağlayacak. Güncelleme güvenlik konusunda olunca internet tarayıcılarının da sürüm değişikliklerinin yapılacağı da düşünülüyor.

Temmuz Ayı Güvenlik Ayı Haline Geldi

Samsung tarafından hem Note 5 hem de Galaxy S7 için güncelleştirme açıklaması yapılması ve yeni güncellemenin Temmuz ayı içerisinde yapılacak olması artık Temmuz ayının Samsung için güvenlik ayı haline gelmesine neden olmaya başladı. Daha öncede bu şekilde kararlar almasıyla Temmuz ayı içerisinde güvenlik tabanlı güncelleştirmeler yayınlayan Samsung, bu senede geleneği bozmadı. Tüm güncelleştirmelerinde bu bağlamda Temmuz ayı içerisinde tamamlanması bekleniyor. Güncellemenin ise FOTA üzerinden kullanıcılara sunulacağı kullanıcıların sadece yazılım güncelleştirmelerini düzenli olarak kontrol etmeleri gerektiğini de belirtelim. Zira yeni güncelleştirmeler bölge bölge olsa da şuan için yayınlanmaya başladı. Yakın zamanda tüm merkezlerden indirilmeye de açıklanacağı düşünülüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler