Samsung Galaxy S7 Android Güncellemesi Durduruldu

Android işletim sistemli akıllı telefonlarda son dönemde yeni güncelleme haberleri gündemde. Google’ın geliştirdiği yeni işletim sistemi olarak bilinen Android Nougat işletim sistemi için yavaş yavaş güncelleme desteklerinin de verilmeye başladığını görmüştük. Birçok dünyaca ünlü akıllı telefon markası yeni akıllı telefon modelleri için işletim sistemi özelleştirmelerini yaparken artık birçok markanın da yeni işletim sistemi versiyonunu yayınlamaya başladığı da belirtildi.İlk olarak Google akıllı telefonlarına ardından HTC, Samsung derken birçok akıllı telefon markasının yayınladığı güncellemeler için son dönemde beklenmedik haberler gelmeye başladı. Birçok akıllı telefon markası güncellemeleri durdurma haberi ile gündemde. Son olarak Samsung Galaxy S7 serisi akıllı telefonlar için yayınlanan Android Nougat güncellemelerinin durdurulduğu haberleri verildi.

Güncellemeler Neden Durduruluyor?

İlk olarak HTC’nin akıllı telefonları için güncellemeleri durdurduğu açıklanmıştı. Sistemsel sorunlar nedeniyle güncellemeleri durdurduğunu açıklayan markanın bu açıklamalarından hemen sonrasında ise Samsung tarafından da aynı açıklamanın gelmesi merak uyandırdı. Samsung tarafından yapılan açıklama ile beraber güncellemelerin neden durdurulduğu konusunda da ilk bilgiler verilmeye de başlandı.

Samsung Galaxy S7

Verilen ilk bilgilere göre ise Samsung Galaxy S7 serisinde de güncellemenin durdurulmasının nedeni yine uyum sorunları yaşanması. Sadece yazılımsal konularda değil bunun dışında donanım araçlarında da sorunlar yaşadığı belirtilen Samsung Galaxy S7 Android Nougat güncellemesinin ne bu nedenler yüzünden dağıtımımın durdurulduğu da belirtildi.

Yeniden Samsung Galaxy S7 Beta Sürümüne Dönüş Yapıldı

Yeni güncellemenin durdurulmasının hemen sonrasında markanın Android Nougat sürümü için tekrar güncellemeyi beta sürüme taşıdığı belirtildi. Beta sürüme geçen güncelleme ile beraber yapılan tüm bu açıklamalardan sonra teknoloji devinin yeniden güncellemeleri ne zaman başlatılacağı konusunda da herhangi bir açıklama yapılmadı.

İlk olarak HTC akıllı telefonlarının Android Nougat sürümü uyumluluk sorunları ile karşı karşıya kaldığı için güncellemelerinin durdurulması, ardından ise Samsung’un aynı sorunlar nedeni ile Samsung Galaxy S7 serisinde güncellemeleri durdurması derken Android Nougat güncellemesinde bir sorun mu var? Şeklinde sorularda gündeme gelmeye başladı. Google’ın bu konuda hiçbir açıklama yapmaması ve markaların kendi ayarlamaları ile işletim sistemlerini güncellemesi sorunun genel olmadığını da gösteriyor. Bakalım başka markalardan da benzer sorun mesajları gelecek mi?

Popüler Haberler

İlgili Haberler