Samsung Galaxy Note 7 Farklı Bir Arayüzle Gelebilir

Samsung’un Android işletim sistemine sahip cihazların yer verdiği TouchWiz arayüzünde uzun bir süredir her hangi bir değişikliğe yer verilmiyor. İtalyan bir teknoloji sayfası tarafından ortaya atılan iddialarda ise Samsung Galaxy Note 7 modeliyle birlikte yepyeni bir arayüzün de kullanılabileceği belirtiliyor. İtalyan sayfa ayrıca yeni arayüzde meydana gelecek olan değişiklikleri de tek tek sıralıyor.

Samsung Galaxy Note 7 ile Birlikte Yeni TouchWiz

Haberi ortaya atan sayfa tarafından kullanılan ifadelerde yeni TocuhWiz arayüz tasarımıyla birlikte genel olarak görünümün daha olgun bir hale getirileceğinin ve çizgi film görünümüne son verileceğinin altı çiziliyor. Bu ifadeyle birlikte yeni arayüzde çok daha keskin hatların kullanılacağı ve daha klasik bir görünümün sunulacağı tahmin ediliyor.

Genel görünümün olgunlaştırılması haricinde yeni arayüzün çok daha derinlemesine ve pratik bir şekilde kişiselleştirilebileceği belirtiliyor. Yeni arayüzle birlikte sadece görünümün değiş işlevselliğin de artırılması bekleniyor. Sık kullanılan özelliklere direk olarak erişim sağlanabileceği ifade edilirken bu sayede cihazların kullanımda hız da kazanılabileceği belirtiliyor.

iOS Tasarımından İzler Bulunacak

Bilindiği üzere Apple cihazların yer alan iOS işletim sisteminde ana menüde her hangi bir klasöre tıklandığında arka plan bulanık bir hal almakta ve seçilen klasör ön plana çıkmaktadır. Samsung Galaxy Note 7 modeliyle birlikte kullanıma sunulması beklenen yeni TocuhWiz arayüzünde de iOS işletim sisteminde yer alan bu özelliğe yer verileceği ifade ediliyor.

Bir diğer büyük değişiklik ise galeri kısmında ön plana çıkıyor. Yeni TochWiz arayüzüyle birlikte galeri bölümünün Google Fotoğraflar uygulamasıyla neredeyse birebir benzer hale geldiği dikkatlerden kaçmıyor.

Henüz yeni TouchWiz ile ilgili olarak ortaya çıkan videolar ve görseller haberin çıktığı kaynaktan dolayı İtalyanca anlatılıyor. İlerleyen günlerde birçok farklı haber kaynağı tarafından detaylı gelişmelerin gün yüzüne çıkarılması bekleniyor. Henüz beta aşamasında olduğu belirtilen TouchWiz arayüz tasarımının Samsung Galaxy Note 7 modeli gün yüzüne çıkasıya kadar farklı özelliklere de kavuşabileceği düşünülüyor.

Tüm bunlara rağmen Samsung tarafından konuya ilişkin yapılmış bir açıklama bulunmuyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler