Samsung Galaxy J7 Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi Türkiye’de!

Samsung Galaxy J7 Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi yayınlanmıştı. Güncelleme artık Türkiye’den de indirilebilir durumda.

Akıllı telefon sektörünün lider kuruluşu Samsung tarafından geçen yıl piyasaya sunulan Samsung Galaxy J7 modeli için Android 6..0.1 Marshmallow güncellemesi yayımlanmıştı. Artık bu cihazın Türkiye’deki sahipleri de güncellemeyi akıllı telefonlarına yükleyebilecekler.

Galaxy J serisi cihazlar, Samsung’un akıllı telefonları arasında orta segmentinde konumlandırdığı bir cihaz. Geçtiğimiz yıl satışa sunulan cihazda Exynos 7580 Octacore işlemci bulunurken 1,5GB RAM göze çarpan özellikleri arasında yer alıyordu.

Samsung bu cihaz için dünya genelinde bu yıl Haziran ayından itibaren Android 6 Marshmallow güncellemesi yapmaya başladı. Güncelleme kademeli olarak dünyanın dört bir tarafındaki kullanıcılara dağıtılmaya başlandı.

Güncelleme bu günlerde Türkiye’ye nihayet ulaştı. Güncelleme boyutu 722,15 MB. Kota sorunu olanların bir Wi-Fi noktasından indirmeleri daha faydalı olacaktır. Yeni Touchwiz arayüzüne sahip olan güncelleme numarası ise J700FXXU2BPG3.

Samsung Galaxy J7 Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini el ile indirin

screenshot_2016-08-03-12-23-07Güncellemeler cihazınızda otomatik olarak yüklenmesi için uyarı verebilir. Daha doğrusu normal şartlarda güncellemeler bu şekilde gelirken eğer bir uyarı almazsanız manuel olarak da güncellemenin yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için Ayarlar >> Cihaz >> Hakkında >> Yazılım Güncelleme yolundan güncellemeyi kontrol edebilirsiniz.

Aslında artık bilmeyen yoktur ancak biz yine de hatırlatalım istiyoruz. Bu tarz büyük güncelleme yapmadan önce cihazda mutlaka yedeklerinizi almayı ihmal etmeyin. Normalde bu tip güncellemelerde uygulamalar ve kişisel verilerinize dokunulmuyor. Ancak yaşanabilecek bir aksilik neticesinde cihazı fabrika ayarlarına geri döndürmek gerebilir. Bu şekilde hoş olmayan durumlarla karşı karşıya kalmamak için önceden önlem almak iyi olacaktır.

Bir diğer nokta da, Samsung’un her ne kadar alt ve orta sınıflara çok fazla ilgi gösterilmese de kullanıcılarını mağdur etmemesi iyi bir konu. Zira genelde bu tip büyük güncellemeler ya da benzeri daha ufak güncellemeler genelde giriş veya orta seviye cihazlarda pek gördüğümüzü söyleyemeyiz. Şirketler çoğunlukla Amiral Gemisi diye tabir edilen cihazlara ya da üst segmente ait cihazlara güncelleme çıkartıyorlar.

Genelde Android üzerinden zaten gündemi tehdit eden yazılımlar da bu alt segmentteki cihazlardan yayılıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler