Samsung Galaxy A 2017 İçin Yeni Bir Güncelleme Geldi

Akıllı telefonların dev markalarından biri olan Samsung geçtiğimiz günlerde yeni bir seri ile daha gündeme gelmişti. Markanın gündeme gelmesini sağlayan yeni orta segment telefonları ise Galaxy A 2017 serisi olmuştu. Üç farklı model ile kullanıcıların karşısına çıkan Samsung’un yeni modellerinin yazılım desteği konusunda ise sürekli yeni destekler alacağı da düşünülüyordu. Samsung Galaxy A 2017 destekleri için ise marka yaptığı açıklamada ilk olarak Android sürüm güncellemelerin dile getirmişti. Telefonun satışa çıkmasının hemen ardından ise beklenen Android güncellemelerinin ne zaman geleceği de tartışma konusu olmuştu.

Samsung Galaxy A 2017 Güncellemesi Gelmeyecek Mi?

Tüm bunlarla beraber Samsung’un yeni işletim sistemi hakkında ne zaman güncelleme yayınlayacağı konusunda bir türlü açıklama yapmaması merak konusu olmuştu. Acaba telefon güncelleme almayacak mı derken Samsung’un geçtiğimiz günlerde bir güncelleme yayınladığı ortaya çıktı. Fakat hemen eklemek gerekiyor söz konusu güncelleme Android Nougat güncellemesi olmadı.

Samsung Galaxy A 2017

Herkes yeni Android sürümünü beklese de Samsung Galaxy A 2017 serisi için yayınlanan yeni güncelleme ile beraber sadece telefonlara yeni bir güvenlik güncellemesi eklendiği de belirtildi. Söz konusu güncelleme ile beraber yeni güvenlik güncellemelerinin ne kadar etkili olacağı da ortaya çıktı.

Yeni Android Nougat Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

Tüm bunlarla beraber Android Nougat güncellemesinin ne zaman geleceği de merak konusu oldu. Aslında telefonun baştan itibaren Android Nougat sürümüyle beraber gelmesi bekleniyordu. Fakat Samsung bu konuda bir sürpriz yapmış ve yaptığı açıklama ile Android 6 sürümüyle beraber çıkış yapılacağını belirtmişti. Samsung Galaxy A 2017 serisinin yeni nesil olması ile beraber yeni Android sürümünü alması da kesin gibi bir şey.

Fakat henüz bu konuda Samsung’un net bir tarih açıklaması yapmadığını da belirtelim. Söz konusu güncelleme için verilecek olan tarihin merakla beklendiği de bir gerçek. Bakalım Samsung Galaxy A 2017 serisi için çıkış yapılan ilk andan itibaren beklenen yeni Android sürüm güncellemesi ne zaman yayınlanacak? Samsung’un bu konuda yeni sürümü uyum sürecine aldığı ve yeni sürüm için çalışmalarına devam ettiğini de hatırlatalım.

Popüler Haberler

İlgili Haberler